Šahisti Rijeke srebrni na Finalu Kupa

Ekipa ŠK Rijeka u sastavu Marin Bosiočić, Sven Tica, Boris Golubović, Jole Petrov i Srđan Zelenika odličnim je nastupom osvojila drugo mjesto s osvojenih 10 bodova bez poraza

Mali Lošinj – Finale Kupa Hrvatske u šahu održano je od 14. do 19 svibnja u Malom Lošinju. Natjecanje je okupilo 29 ekipa koje su se kroz 6 kola međusobno nadmetale za titulu osvajača Kupa Hrvatske. Ekipa Šahovskog kluba Rijeka u sastavu velemajstor Marin Bosiočić(4/6 bodova) ,međunarodni majstori Sven Tica(3,5/6) , Boris Golubović (3,5/5), Jole Petrov (5/6) i Fide majstor Srđan Zelenika (0,5/1) izvrsnim nastupom osvojila je 2.mjesto s 10 osvojenih bodova (4 pobjede i 2 neriješena rezultata).

Velemajstor Marin Bosiočić

Prava drama odvijala se u posljednjem 6.kolu u kojem su u direktnom meču dvije riječke ekipe ŠK Liburnija i ŠK Rijeka odlučivale o konačnom pobjedniku turnira.

Nakon što su posljednje 3 ploče završile remijem pobjednika u meču odlučivala je partija na 1.ploči na kojoj su se sastala dva najbolja hrvatska igrača velemajstori Ivan Šarić (Liburnija) i Marin Bosiočić (Rijeka).

Nakon neizvjesne i dramatične partije pobjedu je ostvario Marin Bosiočić i ŠK Rijeka donio diobu 1.mjesta s GŠK Solin-Cemex i ŠK Zagreb.

Nakon dodatnih kriterija 1.mjesto osvojio je GŠK Solin-Cemex ,2. ŠK Rijeka a 3. ŠK Zagreb svi s osvojenih 10 bodova i bez poraza.

Službene rezultate natjecanja možete pogledati na sljedećem linku.