Sara Kolak bacila novi rekord Hanžeka, Nicole Milić treća na 400 metara

Sara je dva puta popravljala 15 godina star rekord mitinga, prvi put odmah na početku natjecanja hicem od 65,82 metra, a onda i pobjedničkim hicem iz treće serije od 66,42 metra

Zagreb – Sara Kolak pobijedila je u bacanju koplja na 69. Hanžekovićevom memorijalu u Zagrebu s novim rekordom mitinga od 66,42 metra. AK Kvarner je ove godine na Hanžeku predstavljalo čak šest natjecatelja, što je također rekordan broj.

Sara Kolak bila je jedna od zvijezda večeri, a svojim je nastupom opravdala status favorita. Dva puta je popravljala 15 godina star rekord mitinga, prvi put odmah na početku natjecanja hicem od 65,82 metra, a onda i pobjedničkim hicem iz treće serije od 66,42 metra. Bio je to prvi nastup naše olimpijske pobjednice s novim trenerom, legendarnim norveškim bacačem koplja i dvostrukim olimpijskim pobjednikom, Andreasom Thorklidsenom, i odmah su pokazali da su super tim! Sara i Andreas sada će se u Oslu spremati za Svjetsko prvenstvo u Dohi i zajedno ići po nove pobjede.

– Sretna sam i zadovoljna, napokon sam bacila ono što sam dugo čekala. I to još na domaćem mitingu na kojem je uvijek odlična atmosfera. Drago mi je da smo gledateljima u Hrvatskoj pokazali kako izgleda vrhunska atletika uživo. Moj novi trener Andreas Thorkildsen i ja promijenili smo neke stvari u radu, ima tu još puno posla i puno se toga mora poklopiti – rekla je Sara Kolak.

U bacanju koplja natjecala se još jedna predstavnica Kvarnera Laura Štefanac koja je sa 48,35 metara osvojila osmo mjesto. Ivan Vujević u odličnoj je konkurenciji daljaša bio osmi sa skokom od 7,43 metara iz druge serije.

Ono na što treba osobito biti ponosan je nastup mladih atletičarki Kvarnera u nacionalnom dijelu Hanžeka u kojem su pokazale da će iako su kadetkinje u najboljem svjetlu prezentirati svoj klub. To su Nicole Milić i Lena Valerijev, koje su trčale u utrci na 400 metara pred punim i glasnim tribinama kao uvod u utrku zvijezdi u kojoj je trčala i velika američka sprinterica koja ima čak šest olimpijskih zlata Allyson Felix. Cure su utrku odradile kao da na tako jakom mitingu i pred punim tribinama trče svaki dan! Iako je još kadetkinja, Nicole je osvojila treće mjesto s novim osobnim rekordom od 57.12 sekundi, Lena je bila osma sa 1:01.39 minuta. Zanimljivo je, da je prije samo dvije godine Nicole Milić nastupala na finalu Erste Plave lige, da bi jučer finalisti Erste Plave lige bodrili Nicole na velikom „Hanžeku“. U nacionalnoj utrci na 100 metara trčao je i Marino Dotlić, koji je osvojio sedmo mjesto sa 11.52 sekunde.