Torpedo runnersi na postoljima – Andrea Tuđa osvojila 1. mjesto Umag Night Runa, Ivana Kinkela i Josipa Pavlović 3. mjesto na Rijeka Trailu

Torpedo Runners na startu utrke Rijeka Trail

Dvadeset i šest članova startalo je na drugoj utrci serijala Kvarner Trails – Rijeka Trailu, a čak dvije predstavnice – Ivana Kinkela u utrci Grobnik te Josipa Pavlović u utrci Veli Vrh, stupile su na tron osvojivši 3. mjesto, svaka u svojoj dobnoj kategoriji.

Rijeka – Proteklog vikenda članovi riječke trkačke skupine Torpedo runners sudjelovali su na dvije utrke – na domaćem Rijeka Trailu te na Umag Night Runu te su na obje zabilježili vrijedne rezultate.

Ivana Kinkela

Rijeka Trail sastojao se od 3 utrke: Studena (37 km) na kojoj su nastupila 2 predstavnika, Grobnik (27 km) sa 6 Torpedo runnersa te Veli Vrh (14 km) u kojoj je trčalo 18 predstavnika. Rijeka Trail startao je s Trsatske gradine te vodio natjecatelje skrivenim šumskim stazama i puteljcima u neposredno zaleđe grada Rijeke, upoznajući ih tako sa njegovom prirodnom, povijesnom i kulturnom baštinom.

Kvarner Trails serijal je koji povezuje 4 trail utrke – Hahlići Trail, Rijeka Trail, Risnjak Trail i Učka Trail, promovirajući Kvarner i njegova prirodna područja, lokalnu zajednicu i ljude, njihovu povjest, tradiciju i kulturnu baštinu s ciljem razvoja selektivnih oblika turizma.

U subotu navečer 44 predstavnika Torpedo runnersa nastupilo je na premjeri noćne utrke uz more Umag Night Run. Trčalo se pod zvijezdama u utrci na 10 km u kojoj je nastupilo 29 predstavnika i na 5 km u sklopu koje je trčalo 15 predstavnika.

Članica Torpedo runnersa Andrea Tuđa pobjednica je utrke na 10 km u ženskoj konkurenciji s istrčanim vremenom 0.44.27h, a među muškarcima najbrži je predstavnik bio Toni Stipetić koji je utrku završio za 0.47.31h. U utrci na 5 km najbrži je bio Zrinko Puljić s vremenom 0.23.30h, dok je u ženskoj konkurenciji najbrža bila Iva Gašparac Lenac završivši utrku za 0.27.59h.

Andrea Tuđa

U sklopu Umag night runa održana je i mini utrka Kids Run na 500 m u kojoj su Torpedo runnersi imali svoja tri mala predstavnika.