U OKU KAMERE Deseti Kostrenski plivački maraton prikupio rekordan broj natjecatelja

Natjecanje se održalo istovremeno u dvije utrke –  na 1.500 i 3.000 metara. Start i cilj obje utrke bio je u moru ispod restorana Konoba More, a natjecanje se boduje za kup Kvarner pliva.  Organizatori su osigurali nagrade sudionicima u nekoliko različitih kategorija.

Kostrena – Deseti po redu Kostrenski plivački maraton u organizaciji Turističke zajednice Općine Kostrena  i KDP Primorja održan je u danas uz rekordni broj natjecatelja. Natjecanje se održalo istovremeno u dvije utrke –  na 1.500 i 3.000 metara. Start i cilj obje utrke bio je u moru ispod restorana Konoba More, a natjecanje se boduje za kup Kvarner pliva.  Organizatori su osigurali nagrade sudionicima u nekoliko različitih kategorija.

Apsolutni pobjednik u utrci na 1.500 m u muškoj kategoriji je Marco Urbani, drugo mjesto zauzeo je Andrea Gruarin, a treće mjesto pripalo je Alvise Boniventu. U utrci na 1.500 m u ženskoj kategoriji prvo mjesto pripalo je Marzii DI Giovanni, drugo mjesto zauzela je Urša Kveder, a  treće mjesto  pripalo je Danieli Bernardo. U utrci na 3.000 m u muškoj kategoriji pobjednik je Luka Ružić, drugo mjesto zauzeo je Marko Trilin Marković, a  treći je u cilj stigao Carmelo Bianco. U utrci na 3.000 m u ženskoj kategoriji pobjednica je Petra Bombek, drugo mjesto pripalo je Lauri Sterni, a treće mjesto Bojani Kukec.

Organizatori natjecanja su TZO Kostrena i KDP Primorje, a pokrovitelji Općina Kostrena, Plodine d.d. i Jamnica d.d.