U OKU KAMERE RK Zamet u odličnoj atmosferi pobijedio RK Rudan Labin!

Zamećani novu priliku za osvajanje bodova imaju u subotu, 16. veljače kada se igra domaća utakmica protiv Spačve iz Vinkovaca.

Rijeka – U 14. kolu Premijer lige ove su subote u Dvorani Mladosti utakmicu odigrali RK Zamet i RK Rudan Labin, u kojoj je pobjedu odnio RK Zamet rezultatom 26:24.

Već u prvim minutama utakmice RK Zamet je pokazao svoju nadmoć, a tijekom cijele utakmice Zamećani su održali kontinuitet i niti u jednom trenutku nisu Rudanu dali prostora za izjednačavanje rezultata. Već do 19. minute Zamećani nakon četiri uzastopna pogotka od kojih dva zabija Mrakovčić, a jedan Starčević i jedan Glavaš „bježe“ Rudanu na pet golova razlike. Iako Rudan pred kraj prvog poluvremena uspijeva smanjiti razliku na 11:9, na odmor se ipak ide s tri gola razlike u korist Zameta.

Drugo poluvrijeme obilježava dinamična igra u kojoj obje ekipe pokazuju odlučnu igru, no sve do 44. minute Zamet uspijeva zadržati nekoliko golova razlike. Nakon četiri uzastopna pogotka Rudana (Kostić, Puljić, Marić, Mileta), Zamet se našao u opasnosti sa samo jednim golom prednosti. Tada Lučin, Glavaš i Martinović s tri uzastopna pogotka ponovno osiguravaju Zametu veću razliku, a nakon dva pogotka Lovrinovića i jednog Milete, na semaforu stajao rezultat 24:23, još uvijek u korist Zameta. Napeta završnica rezultirala je pobjedom Zameta rezultatom 26:24.

Kod RK Zamet istaknuli su se Matija Starčević s 8 pogodaka te Filip Glavaš i Tin Lučin s 5 pogodaka, dok je Marin Sorić imao 8 obrana. U redovima Rudana Fran Mileta imao je 7 pogodaka, a Marin Marić 5, dok je golman Bruno Ćopić imao 8 obrana. .