Uspješan HNL vikend za mlađe kategorije HNK Rijeka – Tri pobjede uz gol razliku 7:0

Juniori bijelih su u sklopu 5. kola rezultatom 2:0 pobijedili vršnjake Osijeka, dok su kadeti i pioniri Rijeke u dvostrukom srazu sa Zagrebom ostvarili dvije pobjede (3:0 i 2:0)

Rijeka – Proteklog vikenda juniori, kadeti i pioniri Rijeke odigrali su svoje utakmice 5. odnosno 7. kola HNL-a. Juniori bijelih su u sklopu 5. kola rezultatom 2:0 pobijedili vršnjake Osijeka, dok su kadeti i pioniri Rijeke u dvostrukom srazu sa Zagrebom ostvarili dvije pobjede (3:0 i 2:0).

Juniori Rijeke pobijedili su Osijek 2:0 u utakmici petog kola Prve HNL i tako ponovo skočili na vrh ljestvice uz utakmicu više ispred Hajduka. Osijek je prvi prijetio, u trećoj minuti opasan udarac Kuprešaka obranio je Šušak. Na drugoj strani Antanasković je lijepo potegnuo, lopta je otišla malo iznad grede. Rijeka je još bliže golu bila u sedmoj minuti. Antanasković je ponovo lijepo prošao i potegnuo, lopta je okrznula braniča Osijeka Baltića, dovoljno da bude neuhvatljiva za vratara Osijeka, ali vratnica je spasila goste.Ipak, gol je stigao u 12. minuti. Pintarić je krenuo u prodor. Na trenutak se lopta, nakon duela, odbila do Ajanovića koji je odlično gurnuo u prostor. Pintarić se odlično ubacio i lijepo ljevicom pogodio suprotan kut – 1:0. Osijek je pokušavao doći do gola Rijeke, ali bez previše uspjeha. Drugi gol stigao je u 27. minuti. Antanasković je prošao kroz sredinu i donio loptu do kaznenog prostora. Lopta se kratko odbila, Pintarić ju je gurnuo na bok za Brauta. Uslijedio je prizeman ubačaj, a Ajanović je pospremio loptu u mrežu – 2:0.Rijeka je i u nastavku bila konkretnija ekipa. Unatoč inicijativi na početku drugog dijela valja istaknuti samo dalekometni pokušaj Rovisa (50′), a isti igrač pokušao je i u 59. minuti. Vratar Osijeka nije najbolje reagirao, ali uspio je ispraviti pogrešku prije nego što je Ilinković stigao do lopte. Na drugoj strani Vinogradac je pokušao, ali lopta je otišla preko gola. Unutar dvije minute obje ekipe su izborile slobodan udarac u obećavajućoj poziciji, udarac Rovisa završio je u živom zidu, pokušaj Kuzimnskog otišao je preko grede.Osijek je najbliže golu stigao u 68. minuti, Kuprešak je sjajno potegnuo s 25 metara, ali vratnica je spasila Rijeku.

Kadeti Rijeke pobijedili su Zagreb 3:0 u utakmici sedmog kola Prve HNL. Rijeka je odlučno krenula u utakmicu, a već u četvrtoj minuti Frigan je pogodio je vratnicu. Gol je stigao samo četiri minute kasnije kada se Rijeka naplatila pritisak. Zuliani je ubacio, Valjan dočekao loptu i volejem pospremio u suprotan kut – 1:0. Drugi gol stigao je u 16. minuti. Nakon gužve pred golom Zagreba Simčić je pogodio gredu, lopta se odbila do Frigana koji je poentirao – 2:0. U 22. minuti Frigan je lijepo pucao glavom između dvojice suparničkih braniča, ali lopta je otišla iznad grede. Rijeka je i u nastavku bila kvalitetnija, Valjan je u 50. minuti prošao po boku i pucao u kut, ali golman Zagreba dobro je reagirao. Samo minutu kasnije Frigan je prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor, ali vratar Zagreba je pravovremenim klizećim startom otklonio opasnost. Rijeka je stigla do najstrože kazne nakon što je Kelčec srušio Radojčića, ali udarac Buića s bijele točke obranio je vratar Žaja. Bijeli su pobjedu potvrdili u 89. minuti kada je Frigan svojim drugim pogotkom zaključio susret.

Stariji pioniri Rijeke pobijedili su Zagreb 2:0 u utakmici sedmog kola Prve HNL. Riječki nogometaši odigrali su dobru utakmicu upisavši treću prvenstvenu pobjedu. Bijeli su poveli u 26. minuti. Mikloš je na 18 metara uspio se osloboditi i jako potegnuti, lopta je završila u gornjem dijelu mreže – 1:0. Gosti su imali priliku u 35. minuti iz slobodnog udarca. Pavlek je prebacio živi zid s 25 metara, lopta je išla u gornji kut, ali vratar Bliznac odličnom reakcijom sačuvao je mrežu. U 40. minuti Srdoč je ubacio pred gol Zagreba, Bogolin je ostao nečuvan, ali napadač Rijeke promašio je loptu. Osam minuta kasnije Momčilovski je prošao po lijevom boku i prodor okončao udarcem iskosa koji je na kraju završio na gredu. Zagreb je veliku priliku imao u 50. minuti kada je Pavlek ubacio, a Kobetić ostao sam pred golom Rijeke, ali udarac je otišao preko gola. Rijeka je pobjedu potvrdila u 55. minuti. Nakon prodora Srdoč je uputio lob, koji se odbio od grede, a Šerifović je potvrdio pobjedu – 2:0.