Uspješan nastup mladih atletičara Kvarnera na dvoranskom Mediteranskom prvenstvu u Francuskoj – Vujeviću srebro i norma za EP, Luana Bobanović sedma na 60m

Jednu od dvije hrvatske medalje na ovom natjecanju je osvojio Ivan Vujević koji je u skoku u dalj osvojio drugo mjesto s rezultatom 7,84m što je ujedno i njegov apsolutni osobni rekord. Važno je naglasiti kako je nastup mladog i perspektivnog atletičara Kvarnera do zadnjeg časa bio pod znakom upitnika budući da je Ivana uoči puta u Francusku mučila visoka temperatura.

Miramas, Francuska – Prvo dvoransko prvenstvo Mediterana do 23 godine održano je prošle subote u francuskom Miramasu. Na ovom je natjecanju nastupilo devet hrvatskih atletičara među kojima su bili i Ivan Vujević i Luana Bobanović, članovi AK Kvarner. Jednu od dvije hrvatske medalje na ovom natjecanju je osvojio Ivan Vujević koji je u skoku u dalj osvojio drugo mjesto s rezultatom 7,84m što je ujedno i njegov apsolutni osobni rekord. Važno je naglasiti kako je nastup mladog i perspektivnog atletičara Kvarnera do zadnjeg časa bio pod znakom upitnika budući da je Ivana uoči puta u Francusku mučila visoka temperatura. Unatoč svim problemima Ivan se nije predavao te je vrhunskim skokom već u prvoj seriji osvojio srebrno odličje i ostvario normu za Europsko mlađeseniorsko prvenstvo.

Ivan Vujević i Luana Bobanović

– Zadovoljan sam, iako sam nakon prvog skoka zaspao pa mi je nedostajao trener da me probudi. Zdravstveno sam puno bolje, na dan natjecanja prvi dan nisam imao temperaturu, samo me grlo još malo boli. Bolest je ostavila traga, ali dobro je ispalo. Medalja je tu – rekao je Ivan Vujević, koji je imao još tri uspješna skoka, od kojih je samo u petoj seriji išao preko sedam metara.

Osim Ivana na ovom je natjecanju boje AK Kvarner branila i Luana Bobanović. Luana je u utrci na 60 metara osvojila 7. mjesto s rezultatom 7,89 sekundi, što je tri stotinke sporije od svog osobnog rekorda.

– Malo sam razočarana, atmosfera je bila odlična, dvorana isto, ali nikako nisam mogla posložiti dva segmenta utrke. U kvalifikacijama mi je blok bio katastrofa, a ostatak utrke dobar, dok mi je u finalu blok bio dobar, a ostatak utrke loš. Imala sam veća očekivanja jer sam mislila da ću trčati brže. Ali, tek je početak sezone i ima još natjecanja – rekla je Luana Bobanović.