Utrka 539 skok po Trsatskim stubama – Barbara Belušić i Alen Matovina najbrži

Arhiva

Najbrža u ženskoj konkurenciji bila je Barbara Belušić, članica atletskog kluba Istra-Pula, dok je u muškoj konkurenciji pobjedu odnio član atletskog kluba Žilić – Bekele, Alen Matovina

Rijeka – 23. izdanje festivala sporta i rekreacije “Homo si teć” otvoreno je danas utrkom po Trsatskim stubama. Toplo i sunčano vrijeme dočekalo je stotinjak trkačica i trkača svih dobnih skupina na startu utrke “539 skok po Trsatskim stubama”. Svečanom otvorenju utrke nazočili su gradonačelnik Rijeke Vojko Obersnel, v.d. predsjednice i glavni tajnik Riječkog sportskog saveza Dorotea Pešić Bukovac i Slaviša Bradić.

Najbrža u ženskoj konkurenciji bila je Barbara Belušić, članica atletskog kluba Istra-Pula koja je Trsatske stube pretrčala u vremenu od 4 minute i 7 sekundi. Drugo i treće mjesto osvojile su atletičarke Sara Superina i Veronika Erlić, članice AK Kvarner.

U muškoj konkurenciji prvo je mjesto pripalo Alenu Matovini, članu atletskog kluba Žilić – Bekele s vremenom od 3 minute i 6 sekundi. Drugo je mjesto osvojio član AK Kvarnera Ivan Vuletić, dok je treće mjesto zauzeo Davor Varga, član AK Vežica.

Sljedećega vikenda nastavlja se festival “Homo si teć” utrkom Molo longo trk koja je na rasporedu u subotu, 6. travnja.