Uvjerljiva pobjeda za kraj sezone – Primorje EB svladalo Zadar 1952 sa 14 golova razlike!

Arhiva Torpedo media

Rijeka – Vaterpolisti Primorja Erste banke od navijača su se sinoć oprostili na najbolji mogući način – na bazinima Kantrida u drugoj utakmici za 7. mjesto na Prvenstvu Hrvatske svladali su Zadar 1952 s visokim rezultatom od 20:6.

Već samo otvaranje pokazalo je kako će Primorje dominirati na svom bazenu. Otvorili su utakmicu pogotcima Tkača i Brubnjaka, smanjio je za goste Vrbnjak. Nova dva pogotka za domaćine postigli su Rakovac i Brubnjak, a s druge strane na 4:2 smanjo je Jurišić, da bi konačnih 6:2 do kraja prve četvrtine postigli Augusti i Aksentijević.

U drugoj četvrtini Primorjaši gostima nisu dopustili da im zabiju niti jedan gol, a s druge strane su im zabili Vrlić dvaput, Paparić, Brubnjak i Augusti za 11:2 na polovici utakmiceu.

Nisu niti u drugom dijelu stali igrači Primorja. Paparić je s dva pogotka na startu postavio rezultat na 13:2, a Augusti iz peterca poevćao na 14:2 i još jednim pogotkom na 15:3 i tek nakon serije Primorja od 11:0, Zadar je uspio zabiti treći pogodak. Do kraja četvrtine, pogotcima Cara, rezultat je dosegao 18:3.

U posljednjoj četvrtini ponovo su Primorjaši prvi zabili, da bi Zelić iz peterca smanjio na 19:4, a zatim još jednim golom na 19:5. Treći pogodak zaredom gostiju ubacio je Lipej, a Rakovac je postavio konačnih 20:6.

– Naši Primorjaši su završili sezonu na najbolji mogući način. Plus 14 u mreži Zadra, opravdalo je najave naših Primorjaša na pressici. Bilo je uspona, padova ali tijekom cijele sezone je ostalo zajedništvo i vjera u uspjeh. Bravo dečki, riječki dečki na lijepoj sezoni. Vidimo se na jesen, kazali su iz kluba.