Koprivnica – Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Slaven Belupo 3:1 u utakmici 28. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je pitanje pobjednika riješila dvama pogocima, koji su stigli kao posljedica lijepih solo akcija i asistentcija Hebera i Pavičića.

Prvih pola sata utakmice u Koprivnici proteklo je bez prilika na obje strane, poneki pokušaj ubačaja odnosno udarca nisu bili prava opasnost za gol Slavena odnosno Rijeke.

I onda je Rijeka postigla pogotke koji su se pokazali ključnima. U 32. minuti Heber se sjajno riješio pratnje na polovici Rijeke i krenuo u sprint izdržavši duel s dva braniča Slavena. Brazilac je odigrao za Acostyja koji je s ruba kaznenog prostora naštimao ljevicu i pogodio za vodstvo Rijeke – 0:1.

Slaven se nije stigao oporaviti od primljenog gola, a Rijeka je udvostručila prednost. Pavičić se sjajno prošetao pored obrane Slaven Belupa i odigrao za Čolaka, koji je primio loptu u kaznenom prostoru i prizemnim udarcem zatresao mrežu – 0:2.

Slaven je konkretnije krenuo u nastavak i u 65. minuti stigao do pogotka. Brezovec je pokupio jedan odbijanac na 18 metara i ušao u kazneni prostor, te pao nakon kontakta s Grahovcem. Glavni sudac Fran Jović pokazao je na bijelu točku. Ivanovski je preuzeo odgovornost i pogodio – 1:2.

Slaven je na krilima pogotka prijetio i u 70. minuti. Musa je ostao sam nakon kornera, ali Sluga je odlično obranio njegov udarac glavom. Nakon novog kornera uslijedila je ponovo velika gužva u riječkom kaznenom prostoru, ali nitko od nogometaša Slavena nije uspio uputiti udarac.

Na drugoj strani Heber nije iskoristio jednu dobru situaciju, a udarac Pavičića s 15 metara u 73. minuti otišao je daleko od gola. Rijeka je zaprijetila u 75. minuti, ali novi udarac Pavičića obranio je Marković.

Nada domaćina u povratak ugasila se u 78. minuti. Puljić je nakon ubačaja iz auta primio loptu i jednostavno iz okreta, na rubu kaznenog prostora matirao Markovića – 1:3.

Hrvatski telekom 1. liga, 28. kolo
Slaven Belupo – Rijeka 1:3

Stadion Gradski
Gledatelja 915
Sudac: Fran Jović (Zagreb)
Strijelci: 0:1 Acosty (32′), 0:2 Čolak (39′), 1:2 Ivanovski (65′-11m), 1:3 Puljić (78′)
Žuti kartoni: Brezovec (Slaven Belupo), Čolak, Grahovac (Rijeka).

Slaven Belupo: Marković, Rebernik, Goda (od 46′ Kitanovski), Doležal, Delić (od 82′ Vrljičak), Katić, Ivanovski, Puclin (od 46′ Arap), Musa, Trebotić, Brezovec.

Rijeka: Sluga, Zuta, Escoval, Župarić, Leovac, Capan, Grahovac, Acosty (od 86′ Črnic), Pavičić, Heber (od 77′ Gorgon), Čolak (od 72′ Puljić).