3. HNL ZAPAD: Uvjerljiva pobjeda Orijenta kao uvertira za lokalne derbije

Do kraja prvog dijela prvenstva nogometaši Orijenta tražit će još bodove protiv Opatije i Krka kojima bi potvrdili odlične igre i visoki plasman na ljestvici 3. HNL Zapad u kojoj nastupaju nakon dugog niza godina.

Rijeka – Nogometaši Orijenta furiozno su odradili utakmicu 15. kola protiv gostiju iz Vrboveca. Idealna je to najava za predstojeće derbije, protiv drugoplasiranog Krka i protiv susjeda iz Opatije.

Utakmicu je definitivno obilježio raspoloženi Iličić koji već u 18. minuti asistira Monjcu za vodeći pogodak. Nedugo zatim Bijelić u svom debiju za Orijent, ponovno na asistenciju četverostrukog asistenta Iličića povisuje na 2:0 na oduševljenje ponovno odlično ispunjene Krimeje. Do kraja poluvremena rezultat se više nije mijenjao uz par polu-prilika s obje strane.

U 53. minuti Slišković ostaje sam pred domaćim vratima i smanjuje na 2:1. Nakon toga utakmica se još dodatno otvorila i do 73. minute utakmica je mogla otići u posve izjednačeni rezultat kada ponovno brzonogi Iličić asistira Weitzeru za 3:1. 3 minute nakon Monjac postiže svoj drugi zgoditak za neuhvatljivo vodstvo od 4:1. Do kraja utakmice u listu strijelaca upisao se još i Jergović za konačnih 5:1.

Gostujući igrači na kraju mogu biti i zadovoljni sa pet zgoditaka u mreži iako su do 73. minute itekako bili u igri za bod, a možda i sva tri. Ovom pobjedom Orijent je došao do 30. boda, isto koliko imaju i trećeplasirani nogometaši Dubrave i jedan manje od drugoplasiranog Krka. Do kraja prvog dijela prvenstva nogometaši Orijenta tražit će još bodove protiv Opatije i Krka kojima bi potvrdili odlične igre i visoki plasman na ljestvici 3. HNL Zapad u kojoj nastupaju nakon dugog niza godina.