Atletičar Kvarnera Dominik Babić juniorski prvak Balkana u štafeti

Atletičar Kvarnera Dominik Babić postao je prvak Balkana u štafeti 4×400 metara u kojoj je trčao s Jakovom Vukovićem, Stjepanom Janom Cikom i Markom Oreškovićem

Rijeka – Proteklog je vikenda u Istanbulu održano Prvenstvo Balkana u atletici za juniore i juniorke. Uspješan nastup na ovom natjecanju hrvatska atletska juniorska reprezentacija je okrunila s čak 13 medalja. Hrvati su u Istanbulu osvojili 6 zlatnih, 6 srebrnih te jedno brončano odličje.

Atletičar Kvarnera Dominik Babić postao je prvak Balkana u štafeti 4×400 metara u kojoj je trčao s Jakovom Vukovićem, Stjepanom Janom Cikom i Markom Oreškovićem, a zlato su osvojili za 3:14.07 minuta i hrvatskoj reprezentaciji donijeli maksimalnih osam bodova.

Dominik Babić je nastupio i u utrci na 800 metara i s rezultatom od 1:55.42 minute osvojio osmo mjesto.

Nastupom u Istanbulu član Kvarnera je opravdao poziv izbornika Dragutina Palčića i dao svoj doprinos u osvajanju šestog mjesta u ukupnom poretku reprezentacija u kojem je Hrvatska osvojila 44 boda.

Čestitke Dominiku i svim članovima reprezentacije uz želju da istrče još puno dobrih utrka u dresu reprezentacije.