Atletičari Kvarnera na Ekipnom prvenstvu Kvarnerske lige u krosu osvojili prva mjesta u čak sedam kategorija

Prva mjesta osvojili su mlađi juniori, kadetkinje, mlađi kadeti, mlađe kadetkinje, limači, limačice i cicibanke, mlađe juniorke i cicibani bili su drugi, dok su kadeti osvojili treće mjesto

Labin – Na Ekipnom prvenstvu u krosu u Labinu mladi atletičari Kvarnera ostvarili su dobre rezultate i osvojili prva mjesta u ukupnom poretku u čak sedam kategorija. Prva mjesta osvojili su mlađi juniori, kadetkinje, mlađi kadeti, mlađe kadetkinje, limači, limačice i cicibanke, mlađe juniorke i cicibani bili su drugi, dok su kadeti osvojili treće mjesto.

Mlađi juniori natjecali su se u utrci na 2.000 metara, Antonio Ban bio je prvi, Marko Lukenda treći, a Lovre Kovačić četvrti. Mlađe juniorke trčale su dionicu od 1.500 metara, koju je najbrže svladala Jana Jovanović, Antonia Gauš bila je peta, Lena Valerijev šesta, a Vida Deković sedma. Kadeti su trčali 1.000 metara, najuspješniji je bio Leon Soldatić na trećem mjestu, Luka Pevalek bio je šesti, a Karlo Božić 15. Kadetkinje su imale brojnu ekipu u kojoj je dionicu dugu 1.000 metara najbrže svladala Sandra Žilić, Ivana Grgurević bila je četvrta, Enia Benković sedma, Elizabet H. Turčinović osma, a svoj su obol osvajanju prvog mjesta dale i Petra Raspor (11.), Lea Mišković (16.), Lorena Adrić (18.), Lana Toto (19.), Lora Birtić (20.) i Klara Puvača (26.).

Mlađi kadeti su morali istrčati dionicu od 1.000 metara, Matej Ružić bio je najbrži, Sven Karminski je osvojio četvrto mjesto, a uspjehu ekipe pridonijeli su i Nino Blažić (8.), Ivan Pevalek (11.) i Adrien Ban (12.). Mlađe kadetkinje su trčale 800 metara i u toj smo kategoriji imali sve tri predstavnice na postolju. Elena Ban bila je prva, Chiara Zuzzi osvojila je drugo, a Silvija Žilić treće mjesto. Dio uspješne ekipe bile su i Koni Dubrović (9.), Iris Levak (10.), Petra Levak (11.), Pavlina Grgurević (18.), Korina Utješinović (24.), Lucija Bistrović (25.), Roža A. Marulić (29.), Marija Šepac (31.), Dora Tibljaš (40.), Tiziana Tončinić (41.) i Vega Klemen (45.).

Limači i limačice su se natjecali na 600 metara, Roko Prpić je bio drugi kod limača, Patrik Klovar Lukarić bio je treći, Bruno Gregur četvrti, a ekipi je pomogao i Fran Soldatić (17.). Mia Babnik bila je najbrža limačica, Ivonna Karminski osvojila je drugo mjesto, a uspjehu ekipe pridonijele su i Franka Novosel (5.), Katja Brusić (9.), Mihaela Cvijanović (10.), Tia Kezele (17.) i Jelena Lužaić (22.).

Cicibani i cicibanke su imali zadatak istrčati dionicu od 300 metara. Među cicibanima je Lovro Papić osvojio drugo mjesto, a ekipu su činili i Borna Gregur (7.), Luka Dovolić (10.) i Roko Dobrović, dok je kod cicibanki druga bila Martina Žilić s kojom su trčale i Erin Mataja (5.), Anika Ribarić (6.) i Nikolina Čok (8.).

Rezultati, mlađe juniorke, 1.500 m: 1. Jana Jovanović. Mlađi juniori, 2.000 m: 1. Antonio Ban, 3. Marko Lukenda. Kadetkinje, 1.000 m: 1. Sandra Žilić. Kadeti, 1.500 m: 3. Leon Soldatić. Mlađe kadetkinje, 800 m: 1. Elena Ban, 2. Chiara Zuzzi, 3. Silvija Žilić. Mlađi kadeti, 1.000 m: 1. Matej Ružić. Limačice, 600 m: 1. Mia Babnik, 2. Ivonna Karminski. Limači, 600 m: 2. Roko Prpić, 3. Patrik Klovar Lukarić. Cicibanke, 300 m: 2. Martina Žilić. Cicibani 300 m: 2. Lovro Papić.

Uz dobre rezultate važno je istaknuti i odlučnu organizaciju natjecanja od strane Atletskog kluba Albona Labin.