Atletičari Kvarnera na juniorskom PH osvojili 10 medalja – Babić i Vuletić dvostruki prvaci države

Atletičari Kvarnera na juniorskom PH osvojili 10 medalja – Babić i Vuletić dvostruki prvaci države

FOTO: akkvarner.hr

Šest zlatnih, jedno srebrno i tri brončana odličja osvojili su juniorke i juniori Kvarnera na PH u Zagrebu

Zagreb – Atletičari Kvarnera proteklog su vikenda u Zagrebu nastupili na pojedinačnom juniorskom Prvenstvu Hrvatske. Mladi Kvarneraši su se s ovog natjecanja koje je organizirao HAAK Mladost vratili s deset medalja, točnije šest zlatnih, jednom srebrnom i tri brončane medalje.

Najuspješniji su bili Dominik Babić i Ivan Vuletić koji su osvojili svaki po dva zlata, Dominik je konkurenciju pokorio u utrci na 1.500 metara trčavši 4:08.40 minuta i u utrci na 800 metara u kojoj mu je za zlato trebalo 1:53.87 minuta, čime je srušio svoj osobni rekord.

Ivan Vuletić je još jednom pokazao da je vladar dugoprugaških utrka i osvojio zlato na 3.000 metara za 8:51.29 minuta i 5.000 metara za 15:50.50 minuta.

Odličan rezultat ostvarile su i dugoprugašice Kvarnera. U utrci na 3000 metara sa zaprekama riječke su atletičarke osvojile prva četiri mjesta u poretku Ana Tibljaš, Sara Superina, Vida Deković i Jana Jovanović.

Pobijedila je Ana Tibljaš sa 11:32.43 minute, srebro je osvojila Sara Superina trčavši 11:58.04 minute, broncu je osvojila Vida Deković sa 12:48.38 minuta, a Jana Jovanović bila je četvrta sa 12:48.61 minutom.

Tu nije kraj medaljama Kvarneraša, zlato je osvojio i Antonio Ban u utrci na 3.000 zapreke trčavši 10:18.28 minuta.

Na ovom su natjecanju postignuta i dva klupska rekorda, prvi je popravio Karlo Mance u bacanju koplja hicem od 54,10 metara i osvojio brončanu medalju, a onda i brončana Sandra Žilić u utrci na 3.000 metara sa 10:32.30 minuta.

Juniorke, troskok: 4. Matea Buha 10,60, 8. Andjela Šušnjar 10,03. 100 m prepone: 9. Nika Levak 17.52, 10. Andjela Šušnjar 18,65. Disk: 4. Ira Čekada 34,88. 400 m: 8. Nicole Milić 58.93, 24. Ana Samokec 1:04.37. 3.000 m zapreke: 1. Ana Tibljaš 11:32.43, 2. Sara Superina 11:58.04, 3. Vida Deković 12:48.38, 4. Jana Jovanović 12:48.61. 4×100 m: 5. Kvarner (Nika Levak, Nicole Milić, Andjela Šušnjar, Matea Buha) 53.14. 400 m prepone: 4. Lea Vrljević 1:08.74. Koplje: 7. Ira Čekada 32,63. 800 m: 7. Sara Superina 2:23.50, 13. Jana Jovanović 2:31.99, 15. Ana Samokec 2:36.71. 200 m: 5. Nicole Milić 25.66, 14. Helena Pervan 26.93. Kugla: 6. Ira Čekada 10,54. 3.000 m: 3. Sandra Žilić 10:32.30, 9. Vida Deković 12:21.15. 4×400 m: 4. Kvarner (Sara Superina, Helena Pervan, Lea Vrljević, Nicole Milić) 4:01.06.

Juniori, koplje: 3. Karlo Mance 54,10, 5. Andre Jure Čubelić 48,64. 100 m: 16. Adrijan Ružić 11.89, 33. Kenan Halilović 13.59. 1.500 m: 1. Dominik Babić 4:08.40. Dalj: 10. Ivan Ostojić 5,65, 11. Patrik Mohorovičić 5,27, 12. Matej Mohorovičić 4,98. 100 m prepone: 6. Dino Škrobonja 17.42, 7. Ivan Ostojić 17.52, 8. Patrik Mohorovičić 21.63. Kugla: 7. Andre Jure Čubelić 12,18. 3.000 m: 1. Ivan Vuletić 8:51.29, 7. Vito Mandekić 10:15.80. 4×100 m: 8. Kvarner (Andre Jure Čubelić, Dino Škrobonja, Karlo Mance, Adrijan Ružić) 47.26. Kladivo: 7. Dorian Domijan 28,01, 8. Ivan Martić 21,84. Troskok: 7. Ivan Ostojić 10,98, 8. Matej Mohorovičić 10,08, 9. Patrik Mohorovičić 9,91. 800 m: 1. Dominik Babić 1:53.87, 10. Ante Čavar 2:03.33. Disk: 4. Andre Jure Čubelić 39,96. 5.000 m: 1. Ivan Vuletić 15:50.50. 3.000 m zapreke: 1. Antonio Ban 10:18.28.

Službeni rezultati 1. dan

Službeni rezultati 2. dan

.fb_iframe_widget_fluid_desktop iframe { width: 100% !important; }
error: Sadržaj je zaštićen !!