Atletičari Kvarnera viceprvaci Hrvatske u krosu

Na ovom je natjecanju kojeg su zajedničkim snagama organizirali AK Albona i AK Kvarner nastupilo više od 500 natjecatelja iz 25 klubova u 12 utrka od seniorskog do mlađe kadetskog uzrasta.

Labin – Ove je subote u Labinu održano ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu. Na ovom je natjecanju kojeg su zajedničkim snagama organizirali AK Albona i AK Kvarner nastupilo više od 500 natjecatelja iz 25 klubova u 12 utrka od seniorskog do mlađe kadetskog uzrasta. Atletičari Kvarnera u ekipnoj su konkurenciji osvojili drugo mjesto s ukupno osvojenih 112 bodova. Prvo je mjesto pripalo AK Agram dok su treće mjesto osvojili atletičari AK Dinamo – Zrinjevac.

Predstavnici Kvarnera su ukupno osvojili šest postolja, prvo mjesto osvojili su seniori u utrci na 12 kilometara i juniori u utrci na osam kilometara, drugi su bili seniori na četiri kilometra i kadeti na 1.5 kilometar, dok su treća mjesta osvojili mlađi kadeti na jedan kilometar i juniorke u utrci na četiri kilometra.

Seniorska ekipa koju su činili Goran Grdenić, Antun Rudolf Pavelić i Ivan Dračar osvojila je prvo mjesto u utrci na 12 kilometara, Grdenić je ciljem prošao treći za 39:11 minuta, Pavelić je bio četvrti sa 39:22 minute, a Dračar peti sa 40:08 minuta. Na prvu stepenicu postolja stala je i muška juniorska ekipa u sastavu Luka Vukelić, Ivan Vuletić i Dominik Babić. Vukelić je dionicu dužine osam kilometara istrčao za 26:58 minuta i osvojio treće mjesto, Vuletić je sa 28:44 minute bio sedmi, dok je Babić trčao 29:20 minuta i bio jedno mjesto slabije plasiran.

Uspješna je bila i seniorska muška ekipa na četiri kilometra koja je osvojila drugo mjesto. Marino Bloudek je zadanu dionicu prošao za 12:39 minuta i zauzeo peto mjesto, Matjaž Štanfel je sa 13:10 minuta bio deseti, dok je Marino Jukić trčao 13:34 minute i zauzeo 21. poziciju. Drugo mjesto su u Labinu osvojili i mlađi kadeti Antonio Ban, Vid Šašinka i Jakov Lončar u utrci na 1.5 kilometar. Posebno se istaknuo Antonio Ban koji je pobijedio za 4:31 minutu, Vid Šašinka je bio deveti sa 4:50 minuta, a Jakov Lončar 14. sa 4:58 minuta.

Postignutim u Dubrovi mogu biti zadovoljni i mlađi kadeti nakon utrke na jedan kilometar u kojoj su osvojili treće mjesto, Vito Mandekić trčao je 3:44 minute i zauzeo deveto mjesto, Matej Ružić bio je deseti sa 3:45 minuta, a Sven Karminski 12. sa 3:50 minuta. Juniorke Sara Superina, Jana Jovanović i Lena Valerijev također su osvojile treće mjesto, ali u utrci na četiri kilometra. Sara je zadanu dionicu istrčala za 16:10 minuta i ciljem prošla četvrta, Jana je sa 17:10 minuta bila deseta, a Lena 13. sa 18:06 minuta.

Svakako treba pohvaliti i ostale članove Kvarnera, mlađe juniore Karla Kirinčića, Lovru Kovačića i Ivana Ostojića, te seniorke Teu Vidučić, Vlastu Tibljaš i Niku Begić, koji su ostali nadomak postolja u utrci na četiri odnosno osam kilometara, mlađe kadetkinje Silviju Žilić, Miju Babnik i Petru Raspor, koje su bile sedme na 800 metara, kao i mlađe juniorke Tiffany Ljubić, Niku Levak i Helenu Pervan u utrci na dva kilometra. Tu su i kadetkinje Antonija Gauš, Elide Babić i Enia Benković, koje su utrku na jedan kilometar završile na osmom mjestu, dok su seniorke Veronika Vučaj Erlić, Luana Bobanović i Klara Barnjak bile desete na četiri kilometra. Ogroman doprinos cjelokupnom uspjehu Kvarnera dali su i senior Adrijan Ružić, mlađi junior Ivo Crnković, kadetkinja Rori Kezele, mlađi kadet Loris Faustini, Antonio Kružić i Filip Vrkić, te mlađe kadetkinje Nika Krculić i Lucija Zdrilić.

Službene rezultate natjecanja možete pogledati na sljedećem linku.