Članovi AK Kvarner uspješno nastupili na 3. Omišalj 10k utrci

Na startu utrke čija se atraktivna ruta protezala od centra Omišlja do ostataka starog Rimskog grada i natrag pojavilo se čak 150 natjecatelja.

Omišalj – Protekle je subote u Omišlju održano 3. izdanje utrke Omišalj 10k, utrke na 10 kilometara. Na startu utrke čija se atraktivna ruta protezala od centra Omišlja do ostataka starog Rimskog grada i natrag pojavilo se čak 150 natjecatelja. Utrka 3. Omišalj 10k – otok Krk protekla je u znaku AK Kvarnera budući da su njihovi atletičari okupirali pobjedničko postolje u konkurenciji hrvatskih trkača.

Ukupni pobjednik utrke predstavnik je Kenije, Abel Kibet Rop koji je zadanu dionicu pretrčao za 30:45 minuta, drugo je mjesto osvojio predstavnik Mađarske, László Gregor, dok je treći bio još jedan kenijski atletičar Elijah Mutuku Wambua

Antun Rudolf Pavelić osvojio je prvo mjesto u konkurenciji domaćih trkača istrčavši deset kilometara za 33:11 minuta, dok je u ukupnom poretku bio četvrti. Goran Grdenić drugi je najbolji hrvatski predstavnik sa 33:29 minuta, peti ukupno, dok je treće mjesto osvojio Ivan Dračar sa 33:44 minuta, koji je bio šesti ukupno. Blaž Car-Pavlic osvojio je petu poziciju među hrvatskim trkačima sa 35:41 minuta, osmu ukupno, dok je Alen Matovina, koji je u subotu ujutro pobijedio u utrci 539 skok, nekoliko sati kasnije istrčao šesti rezultat u hrvatskoj konkurenciji sa 36:02 minute, odnosno deveti ukupno u konkurenciji 150 natjecatelja.

Omišljanskih deset kilometara istrčali su i članovi škole trčanja Kvarnera Igor Miličić (47:36), Iva Mičetić (57:21), Danijela Kirinčić (56:07), Tea Mance Mendiković (1:00.12), Flavio Mendiković (49:04), Kristina Barić (1:07.33), Doris Primorac (1:14.28), Mladen Lukanović (59:35), Amanda Tomac (54:00), Anamari Šišić Klobučar (1:02.56), Bruno Glažar (46:07), Iva Jagodnik Knapić (56:17), Petra Žilić (57:21), Zoran Mandić (47:07) i Toni Mance (47:10).