Alkoholizirani upravljali vozilima – jedan udario u vozilo iza sebe

Autor: Portal Torpedo 14.05.2025

policija_patrola_promet Foto: arhiva

Za vožnju pod utjecajem alkohola nema opravdanja jer time u opasnost dovodite ne samo sebe već i sve ostale sudionike u prometu.

Rijeka – Tijekom jučerašnjeg dana policijski službenici prometne policije zatekli su nekoliko vozača koji su pod utjecajem alkohola, ali i čineći druge prekršaje sudjelovali u prometu na cestama.

Tako je 53-godišnji vozač, nešto poslije 6 sati pod utjecajem alkohola prouzročio prometnu nesreću s materijalnom štetom. Upravljao je osobnim vozilom riječkih registracijskih oznaka, kojem je u studenom prošle godine isteklo važenje prometne dozvole i osiguranja. Spomenutim vozilom je upravljao pod utjecajem alkohola od 2,07 g/kg i u vrijeme važeće zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije.

Kretao se ulicom Žrtava fašizma u Rijeci te dolaskom do raskrižja s Trgom Riccarda Zanelle, nakon zaustavljanja i bez potrebnih provjera započeo s vožnjom unatrag te udario u osobno vozilo koje se kretalo ulicom Žrtava fašizma i čiji se vozač zaustavio uočivši ga.

53-godišnji vozač je uhićen te po završetku postupanja policijskih službenika Postaje prometne policije Rijeka, danas je uz optužni prijedlog doveden na nadležni općinski sud gdje je donijeta presuda kojom mu je izrečena novčana kazna u iznosu 400 eura, uvjetna kazna zatvora od 30 dana i zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije u trajanju šest mjeseci.

U službenim prostorijama policije zadržan je i 45-godišnji vozač kojeg je crikvenička policija zaustavila sinoć oko 20.50 sati u Selcu. Upravljao je osobnim vozilom riječkih registracijskih oznaka pri koncentraciji alkohola od 2,16 g/kg.
Policija protiv ovog vozača podnosi optužni prijedlog kojim se nadležnom općinskom sudu predlaže da mu izrekne novčanu kaznu u iznosu od 1,320 eura i zaštitnu mjeru u trajanju tri mjeseca.

Policija će i nadalje pojačano nadzirati promet u cilju veće sigurnosti prometa na cestama i smanjenja neželjenih posljedica, radi čega sve sudionike u prometu poziva na odgovorno ponašanje uz dosljedno pridržavanje prometnih pravila i propisa.
Također, policija podsjeća da za vožnju pod utjecajem alkohola nema opravdanja jer time u opasnost dovodite ne samo sebe već i sve ostale sudionike u prometu.

pocket icon
Više sa portala torpedo.media ...