Čak 69 prometnih nesreća u tjedan dana: Troje teško ozlijeđenih, rekorder s 1,98 promila

Autor: Portal Torpedo 03.03.2026

policija_prometna_uvidaj_ilustracija__2_

Policijska uprava primorsko-goranska: U prometu sudjelovalo 13 alkoholiziranih vozača, jedan vozio bez dozvole i s gotovo dva promila alkohola

Rijeka - Na prometnicama u nadležnosti Policijske uprave primorsko-goranske tijekom proteklog tjedna zabilježeno je ukupno 69 prometnih nesreća. Od toga su tri bile teže, a 66 lakšeg karaktera.

U nesrećama su tri osobe zadobile teške tjelesne ozljede, dok je devet osoba lakše ozlijeđeno. Ukupna materijalna šteta procjenjuje se na 130.850 eura.

U prometnim nesrećama sudjelovalo je šest stranih državljana te 13 vozača pod utjecajem alkohola. Policija je tijekom tjedna alkotestirala ukupno 280 vozača, pri čemu je kod njih 25 utvrđena koncentracija alkohola veća od 0,50 g/kg, dok su četiri vozača odbila alkotestiranje.

Najviše alkoholiziranih vozača, njih 17, bilo je starije od 35 godina, 11 ih je bilo u dobi između 25 i 35 godina, dok su dva vozača bila u dobnoj skupini od 18 do 25 godina.

Vozio bez dozvole i s 1,98 promila

Najveća koncentracija alkohola od 1,98 g/kg izmjerena je u subotu, 28. veljače, u Rijeka, 43-godišnjem vozaču osobnog vozila riječkih registracijskih oznaka. Prometna policija zaustavila ga je u Ulici Slogin kula, pola sata iza ponoći.

Utvrđeno je da je vozilom upravljao pod utjecajem alkohola, bez vozačke dozvole i bez osobne iskaznice. Dodatnom provjerom potvrđeno je kako je upravljao vozilom prije stjecanja prava na upravljanje, odnosno prije položenog vozačkog ispita.

Vozač je odmah isključen iz prometa, uhićen i priveden u policijske prostorije. Protiv njega je podnesen optužni prijedlog sukladno Zakonu o sigurnosti prometa na cestama, a nadležnom sudu predloženo je izricanje novčane kazne u iznosu od 5.320 eura ili kazne zatvora do 120 dana. Prekršajno je sankcioniran i prema Zakonu o osobnoj iskaznici.

pocket icon
Više sa portala torpedo.media ...