Kamion vozio u suprotnom smjeru od Vrata Jadrana prema Škurinjama, vozač uhićen kod Rujevice

Autor: Portal Torpedo 10.06.2026

PROMET-TERT-RUM-10_6 FOTO: PU primorsko-goranska

Zahvaljujući dojavama građana i uspješnom koordinacijom prometne policije s OKCP-om, spriječene najteže posljedice za sigurnost u prometu na autocesti A7


Uspješnom i brzom reakcijom policijskih službenika riječke policije jutros su spriječene teže posljedice za sudionike u prometu na autocesti A7.


Naime, oko 6,47 sati policija je zaprimila više dojava građana o vožnji teretnog vozila u suprotnom smjeru na dionici riječke zaobilaznice od Vrata Jadrana prema čvoru Škurinje u Rijeci.


U roku nekoliko minuta od dojava građana, a zahvaljujući izvrsnoj koordinaciji prometne policije s Operativno komunikacijskim centrom PU primorsko-goranske, policijski službenici Postaje prometne policije Rijeka zaustavili su spomenuto vozilo u blizini čvora Rujevica.


Riječ je o teretnom vozilu, rumunjskih nacionalnih oznaka, kojim je upravljao 46-godišnji rumunjski državljanin, a koji nakon što ga je prometna policija zaustavila nije postupio prema naredbama policijskih službenika već je nastavio vožnju.
Policijski službenici su ga odmah sustigli i uhitili te uz uporabu sredstava prisile priveli u službene policijske prostorije na postupanje.


Uhićeni rumunjski vozač će po završetku kriminalističkog istraživanja biti predan pritvorskom nadzorniku uz kaznenu prijavu nadležnom državnom odvjetništvu zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela obijesna vožnja u cestovnom prometu.


I ovom prilikom zahvaljujemo građanima na dojavi, a sve vozače pozivamo na odgovorno ponašanje u prometu te apsolutno poštivanje svih prometnih propisa.


Promet na autocesti A7 se od 6.50 sati odvija jednim prometnim trakom dok koncesionar prometnice ne ukloni teretno vozilo.

pocket icon
Više sa portala torpedo.media ...