Mopedist i motociklist zaustavljeni u činjenju prometnih prekršaja

Autor: Portal Torpedo 02.06.2025

policija_patroa_noc_prometna__1_ Foto: arhiva

Vozaču motocikla predložena je novčana kazna u iznosu od 1560 eura i zaštitna mjera upravljanja vozilom 'A' kategorije na rok od šest mjeseci.

Novi Vinodolski – U subotu oko 20 sati u Novom Vinodolskom prilikom redovne kontrole prometa zaustavljen je 31-godišnji vozač mopeda bez istaknutih registracijskih oznaka te sa sobom nije imao osobnu iskaznicu.

Spomenuti vozač je sankcioniran sukladno odredbama Zakona o sigurnosti prometa na cestama Zakona o obveznim osiguranjima u prometu i Zakona o osobnoj iskaznici te mu je predložena novčana kazna od 290 eura.

Osim toga, noćas oko 1,30 sati u Crikvenici je zatečen 53-godišnji motociklist koji je upravljao vozilom pod utjecajem alkohola od 1,80 g/kg i bez zaštitne kacige. Utvrđeno je da ne posjeduje osobnu iskaznicu niti drugi dokument kojim bi dokazao svoj identitet.

Spomenuti vozač je zadržan u službenim prostorijama policije do prestanka djelovanja alkohola te mu je zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama i Zakona o osobnoj iskaznici predložena novčana kazna u iznosu od 1560 eura i zaštitna mjera upravljanja vozilom 'A' kategorije na rok od šest mjeseci.

pocket icon
Više sa portala torpedo.media ...