Pijani vozač s 2,38 promila uhićen na čabarskom području – u tjedan dana 65 prometnih nesreća

Autor: Portal Torpedo 28.04.2026

policija_ilustracije_mup_2025__3_

U ovim prometnim nesrećama pet osoba zadobilo je teže, a osam osoba lakše tjelesne ozljede.


Rijeka - Na prometnicama na području Policijske uprave primorsko-goranske proteklog tjedna dogodilo se 65 prometnih nesreća, od kojih su dvije bile teže, pet lakših, dok je u 58 prometnih nesreća nastala materijalna šteta. U ovim prometnim nesrećama pet osoba zadobilo je teže, a osam osoba lakše tjelesne ozljede. Materijalna šteta procjenjuje se na 169.750 eura.


U prometnim nesrećama sudjelovalo je 11 stranih državljana te četiri alkoholizirana vozača.


Ukupno je alkotestirano 197 vozača, od kojih je kod 17 utvrđena koncentracija alkohola veća od 0,50 g/kg, dok je kod jednog vozača utvrđena koncentracija do 0,50 g/kg.


Najviše alkoholiziranih vozača, njih 14, bilo je u dobi iznad 35 godina života, dva su bila u dobi od 18 do 25 godina, dok je jedan vozač bio u dobi od 25 do 35 godina.


Najveća koncentracija alkohola od 2,38 g/kg utvrđena je 24. travnja oko 13.30 sati na širemčabarskom području kod 63-godišnjeg vozača osobnog vozila riječkih registracijskih oznaka. Zbog opasnosti da će nastaviti s činjenjem prekršaja vozač je uhićen i priveden u nadležnu policijsku postaju.
Protiv vozača slijedi podnošenje optužnog prijedloga kojim je predviđena novčana kazna od 2.650 eura i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima u trajanju od 12 mjeseci.

pocket icon
Više sa portala torpedo.media ...