Pod utjecajem droga upravljali vozilima
Autor: Portal Torpedo 04.07.2025

Policijski službenici su jučer na području Vrbovskog i Opatije zatekli trojicu vozača koji su preliminarnim testiranjem bili pri utjecaju droga.
Policija je jučer na području Vrbovskog i Opatije zabilježila nekoliko slučajeva vožnje pod utjecajem droga, a svi su vozači isključeni iz prometa i sankcionirani sukladno zakonskim propisima.
Na području Vrbovskog, na autocesti A6 i državnoj cesti DC42, policija je zaustavila dvojicu hrvatskih državljana u dobi od 23 i 26 godina koji su upravljali teretnim vozilima. Tijekom postupanja obojica su odbili testiranje na droge, što je zakonski prekršaj.
Istoga dana, oko 20 sati u Opatiji, policija je zaustavila 19-godišnjeg motociklista riječkih registracijskih oznaka, koji je bio pod utjecajem droga. Uz njega je bio i 20-godišnji suputnik koji je kod sebe imao vrećicu s manjom količinom konoplje tipa droge.
Protiv vozača su podneseni optužni prijedlozi nadležnom sudu, uz prijedlog novčane kazne od 1320 eura i zabranu upravljanja vozilima kategorije AM, C i CE u trajanju od tri mjeseca.
Suputnik na motociklu također je prekršajno sankcioniran prema Zakonu o suzbijanju zlouporabe droga.
Policija poziva sve sudionike u prometu na odgovorno ponašanje te ističe kako će nastaviti s pojačanim nadzorima u cilju povećanja sigurnosti na cestama.