Pokušaj provale na Škurinjama: 30-godišnjak uhićen nedugo nakon dojave
Autor: Portal Torpedo 23.02.2026

Policija u vozilu osumnjičenog pronašla predmete povezane s provalom i manju količinu droge
Policijski službenici I. policijska postaja Rijeka proveli su kriminalističko istraživanje nad 30-godišnjim hrvatskim državljaninom zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela teške krađe u pokušaju.
Dojava o provali u kuću na području Škurinje, u vlasništvu 85-godišnjeg hrvatskog državljanina, zaprimljena je 21. veljače oko 20.55 sati. Policijski službenici su već desetak minuta kasnije, u blizini mjesta događaja, uočili parkirano osobno vozilo koje se dovodi u vezu s kaznenim djelom.
Oko 21.10 sati do vozila je pristupio 30-godišnjak, nakon čega je uhićen i priveden u službene prostorije policije.
Pretragom vozila pronađeni su i oduzeti predmeti koji se dovode u vezu s pokušajem provale, a policija je u automobilu pronašla i manju količinu konoplje tipa droga. Zbog prekršaja iz Zakona o suzbijanju zlouporabe droga protiv osumnjičenog je podnesen optužni prijedlog nadležnom sudu.
Po završetku kriminalističkog istraživanja, 30-godišnjak je uz kaznenu prijavu nadležnom državnom odvjetništvu, zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela teške krađe u pokušaju, predan pritvorskom nadzorniku.



