Recidivist u Gorskom kotaru pet puta uhvaćen bez vozačke: sada završio u zatvoru i ostao bez automobila
Autor: Portal Torpedo 20.08.2026

Policija u Delnicama zaustavila dvojicu vozača zbog teških prometnih prekršaja. Jedan je vozio bez prava upravljanja, a drugi s čak 2,44 g/kg alkohola u krvi.
DELNICE – Policijski službenici Policijske postaje Delnice s ispostavom Čabar u utorak, 18. kolovoza, zaustavili su dvojicu hrvatskih državljana koji su upravljali vozilima čineći teže prometne prekršaje.
Prvi slučaj zabilježen je oko 14 sati, kada je policija zaustavila 31-godišnjeg vozača. Provjerom je utvrđeno da upravlja motornim vozilom prije stjecanja prava na upravljanje.
Riječ je o recidivistu koji je zbog istog prekršaja u posljednje tri godine pravomoćno kažnjavan čak pet puta.
Zbog ponavljanja prekršaja 31-godišnjak je uhićen i priveden u policijsku postaju, a vozilo kojim je upravljao privremeno mu je oduzeto.
Istoga dana, oko 22.55 sati, policijski službenici zaustavili su i 38-godišnjeg hrvatskog državljanina. Alkotestiranjem mu je utvrđena koncentracija alkohola od čak 2,44 g/kg.
Zbog opasnosti da bi mogao nastaviti s činjenjem prekršaja, 38-godišnjak je priveden u policijsku postaju i smješten u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja alkohola.
Sud donio stroge odluke
Obojica vozača jučer su dovedena pred nadležni općinski sud.
31-godišnjaku je izrečena kazna zatvora u trajanju od 15 dana, a sud mu je pritom trajno oduzeo vozilo. Nakon donošenja presude predan je u zatvor u Rijeci.
Drugom vozaču, 38-godišnjaku, izrečena je novčana kazna od 1.320 eura, kao i zabrana upravljanja motornim vozilom u trajanju od dva mjeseca.
Osim toga, izrečena mu je i mjera obveznog liječenja od ovisnosti o alkoholu.
Slučajevi još jednom upozoravaju na ozbiljnost prometnih prekršaja, osobito kada je riječ o vozačima koji višestruko ponavljaju iste prekršaje ili sjedaju za volan pod izrazito visokim utjecajem alkohola.



