Uhićeni na granici pa prijavljeni za više od 20 kaznenih djela

Autor: Portal Torpedo 30.06.2025

lisice_ilustracija_01 Foto: ilustracija

Sumnjiče se za 17 kaznenih djela krađa i četiri kaznena djela računalne prijevare, od kojih dva u pokušaju.

Rijeka – Policijski službenici Službe općeg kriminaliteta Policijske uprave primorsko-goranske u suradnji s policijskim službenicima I. policijske postaje Rijeka i Policijske uprave splitsko-dalmatinske, proveli su kriminalističko istraživanje nad hrvatskom državljankom i državljaninom Bosne i Hercegovine, oboje starosti 21 godine, zbog više kaznenih djela iz domene imovinskog kriminaliteta.

Riječ je o osumnjičenicima koji su 27. lipnja zatečeni na graničnom prijelazu Stara Gradiška na izlasku iz Hrvatske te uhićeni temeljem potraga raspisanih od ove i PU splitsko-dalmatinske.

Policija ih osnovano sumnjiči da su počinili 17 kaznenih djela krađa i četiri kaznena djela računalne prijevare, od kojih dva u pokušaju.

Navedena kaznena djela počinili su tijekom lipnja ove godine u gradskim autobusima na području Rijeke, većinom na štetu građana starije životne dobi kojima su otuđili novčanike te se u nekoliko slučajeva neovlašteno koristili i njihovim bankovnim karticama.

Sveukupna materijalna šteta nastala ovim kaznenim djelima bit će utvrđena naknadno, a cijeni se na najmanje nekoliko tisuća eura.

Osim za 21 kazneno djelo počinjeno na području ove Policijske uprave, spomenuti dvojac sumnjiči se i za više istovrsnih te još nekoliko drugih kaznenih djela počinjenih na području Policijske uprave splitsko-dalmatinske.

Po završetku kriminalističkog istraživanja oboje su kazneno prijavljeni nadležnom državnom odvjetništvu, a 21-godišnji državljanin Bosne i Hercegovine je predan pritvorskom nadzorniku.

pocket icon
Više sa portala torpedo.media ...