Dominik Babić srebrni na Dvoranskom seniorskom PH u Zagrebu

Najbolji Kvarneraš na ovom je natjecanju bio Dominik Babić koji je u utrci na 800 metara osvojio drugo mjesto

Zagreb – U organizaciji AK Dinamo-Zrinjevac, protekle je subote u Zagrebu u dvorani na Velesajmu održano Dvoransko prvenstvo Hrvatske u atletici za seniore i seniorke.

Dominik Babić osvojio je treću medalju u dvorani ove sezone, nakon zlata u utrci na 800 metara na mlađeseniorskom i juniorskom dvoranskom prvenstvu Hrvatske, u seniorskoj je konkurenciji osvojio srebro nakon što je dionicu istrčao za 1:54.72 minute, a do zlata mu je nedostajalo 19 stotinki.

Na prvenstvu u Zagrebu naši atletičari Kvarnera osvojili su i dvije bronce. Marino Bloudek bio je treći u utrci na 1.500 metara koju je istrčao za 4:00.06 minuta, a Nikola Jelaš osvojio je treće mjesto u troskoku u kojem je skočio 13,78 metara. Iako nisu osvojili medalje, još je nekoliko atletičara Kvarnera popravilo svoje najbolje rezultate, Ivan Ostojić u prvoj je seriji dalja skočio 6,05 metara, dok je Marko Janković u drugom pokušaju skočio 5,98 metara. Marko je postavio još jedan osobni rekord, i to u visu u
kojem je preskočio 175 centimetara.

Seniorke, 60 m: 6. Luana Bobanović 8.01.
Troskok: 6. Ema Bacalja 11,07.
1.500 m: 5. Sara Superina 5:11.13.
3.000 m: 6. Ana Tibljaš 10:39.61.
Dalj: 6. Klara Barnjak 5,24.

Seniori, 60 m: 9. Mate Mišković 7.22, 12. Ivan Novko 7.28, 22. Marko Gregurec 7.70.
Vis: 6. Marko Janković 175.
800 m: 6. Ivo Crnković 2:04.16.
Dalj: 8. Ivan Ostojić 6,05, 9. Marko Janković 5,98.
4×400 m: 5. Kvarner (Marko Gregurec, Ivo Crnković, Marino Bloudek, Dominik Babić) 3:37.49.