DRUGA HNL Opatija teško poražena u Međimurju, Orijent 1919 igra tek za dva tjedna

Arhiva Torpedo media

Opatija je teško poražena u Međimurju, dok je Orijent “preskočio” ovo kolo zbog pojave koronavirusa u redovima “črljeno-belih”.

Opatija/Rijeka – Dva drugoligaška kluba sa šireg riječkog područja (Orijent domaćinstva igra na Krimeji, a Opatija na Kantridi) neće baš po dobrome pamtiti 12. kolo 2. HNL. NK Opatija u Međimurju je doživjela prvi ovosezonski poraz na gostovanjima i drugi ukupno. Domaćin je iskoristio pogreške Opatijaca i već u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika.

Već u 8. minuti pogotkom Igreca poveli su sa 1:0. Deset minuta kasnije Igrec je bio začetnik akcije u kojoj je nakon dodavanja Hairlahovića poentirao Havelka. Ako je Opatija imala kakve nade u povratak, one su raspršene u prvih pet minuta nastavka. Prvo je u 47. minuti Čovo zatresao mrežu sa svega nekoliko metara, nakon greške gostujuće obrane, a nakon toga je u 50. minuti Mohorovičić neopreznim startom zaradio drugi žuti karton i ostavio Opatiju sa svega 10 igrača na terenu.

Orijent 1919, pak, ovo kolo je „preskočio“ zbog pojave koronavirusa u redovima Sušačana. Dva igrača pozitivna su na COVID-19, još ih se četvorica nalaze u samoizolaciji pa je utakmica protiv Solina odgođena za 14. studeni.