DRUGA HNL Orijent tijesno poražen u golijadi u Sesvetama, otkazana utakmica Opatije i Dugopolja

Arhiva Torpedo media

S nova tri boda Sesvete su se na drugoligaškoj tablici uspele na 2. mjesto i preskočile NK Opatiju. No, Opatijci imaju priliku vratiti se u sam vrh Druge HNL, jer upravo na Kantridi kreće utakmica protiv šestoplasiranog Dugopolja.

Rijeka – Neobičnu utakmicu odigrali su jučer Orijent 1919 i Sesvete u svojevrsnom derbiju 11. kola Druge HNL. Neobičnu po tome što rezultat u koji je ugrađeno čak 9 golova sugerira da su obrane obje momčadi bile vrlo neučinkovite. Isprva se činilo kako Krimejčane na gostovanju čeka rezultatska katastrofa.

Sesvećani su poveli već u 7. minuti kada je iz prve prilike na utakmici poentirao Topić. Orijent je krenuo u lov na izjednačenje, no dogodilo se suprotno – domaćini su iskoristili kontru za povećanje vodstva, precizan je bio Geljić u 26. minuti. Svega minutu kasnije bilo je već 3:0 nakon udarca iz kuta kada je mrežu gostiju pogodio Hlevnjak.

Iako je utakmica izgledala izgubljeno, “črljeno-beli” nisu se predali i uspjeli su se rezultatski vratiti u utakmicu. Prvo je zabio Tadejević nakon udarca iz kuta, a zatim je goste na gol minusa vratio Vedran Gerc u 41. minuti. No, do kraja su i domaćini uspjeli još jednom pogoditi mrežu gostiju, iz teške pozicije Mikulić je povećao na 4:2.

Prvu polovicu drugog poluvremena označila je dominacija Orijenta. Prvo je Maružin smanjio na 4:3, zatim Ivan Smolčić nakon ubacivanja iz slobodnog udarca poravnao na 4:4 i donio prvo izjednačenje u golovima bogatom dvoboju nakon početnih 0:0. No, zadovoljstvo gostiju nije dugo trajalo, Geljić je u 69. minuti zabio za konačnih 5:4 i pobjedu Sesvećana.

S nova tri boda Sesvete su se na drugoligaškoj tablici uspele na 2. mjesto i preskočile NK Opatiju. Opatijci su trebali imati imaju priliku vratiti se u sam vrh Druge HNL, no utakmica protiv Dugopolja je otkazana!