Dvoransko PH za mlađe seniore – Klara Barnjak i Dominik Babić zlatni, Kvarneru ukupno pet medalja

Najuspješniji Kvarneraši ovoga su puta bili Klara Barnjak, prvakinja u skoku u dalj, Dominik Babić, zlatni u utrci na 800 metara, te Ana Tibljaš, srebrna u utrci na 3.000 metara

Zagreb – Protekle je subote u dvorani na zagrebačkom velesajmu Dvoranskim prvenstvom za mlađe seniore i seniorke počela dvoranska sezona. Atletičari Kvarnera na ovom su natjecanju osvojili pet medalja od kojih dva zlata, srebro i dvije bronce. Klara Barnjak prvakinja je u skoku u dalj sa 5,71 metrom, Dominik Babić osvojio je zlato u utrci na 800 metara za 1:55.78 minuta, dok je Ana Tibljaš bila srebrna u utrci na 3.000 metara za 10:31.06 minuta. Uspješan trojac Kvarnera također je izborio nastup s reprezentacijom na Tromeču Slovenije, Hrvatske i Srbije 22. siječnja u Novom mestu.

Ema Bacalja je nakon premijernog natjecanja za Kvarner na međunarodnom mitingu u Udinama osvojila i broncu u troskoku na državnom prvenstvu sa 11,37 metara iz šeste serije i pokazala se kao pravo pojačanje, dok je četvrta bila u dalju sa 5,29 metara. Još jednu broncu osvojili su Adrijan Ružić, Leon Lanza, Marino Bloudek i Dominik Babić u štafeti 4×400 metara u kojoj su trčali 3:31.64 minuta.

Nažalost, Marino Bloudek je diskvalificiran u utrci na 1.500 metara jer je nagazio crtu, u vodstvu je bio sve do posljednjih 20 metara utrke koju je završio kao trećeplasirani, nakon čega je uslijedila loša vijest zbog diskvalifikacije. Zato je Antonio Ban popravio osobni rekord i na 1.500 metara trčao 4:16.33 minute i osvojio četvrto mjesto. Osobni rekord popravio je i Ivan Ostojić koji po prvi puta preskočio granicu od 6 metara. U Zagrebu nije bilo našeg Ivana Vujevića, koji je natjecanje morao propustiti zbog bolesti.

Ostali rezultati, atletičari,
60 m: 8. Ivan Novko 7.29, 15. Matej Vrban 7.43, 18. Adrijan Ružić 7.52, 22. Marko Gregurec 7.59.
Vis: 4. Tin Vlahinja 185.
Dalj: 4. Ivan Ostojić 6,02.
1.500 m: 6. Filip Cvijetić 4:21.92, 7. Ivan Vuletić 4:22.49.
400 m: 13. Leon Lanza 53.69.

Atletičarke, troskok: 9. Anđela Šušnjar 9,90. 60 m prepone: 6. Iva Polić 10.31.