Tekst iz arhive. Stranice su u međuvremenu redizajnirane!
Eurowings u rujnu povećava broj letova prema Hrvatskoj
Zračna luka Rijeka će umjesto dosadašnja dva leta tjedno prema Dusseldorfu, ostati na jednom
Rijeka - Eurowings, niskobudžetna njemačka aviokompanija u vlasništvu Lufthansa grupe, objavila je svoj red letenja za rujan ove godine. Kompanija je među prvima uspostavila redovni promet prema Hrvatskoj, no kako se bliži kraj ljetne sezone, tako će i Eurowings reducirati broj tjednih letova prema određenim odredištima.
Prenosimo vam kompletni red letenja prema Hrvatskim destinacijama kojeg je objavio Croatian Aviation.
40 tjednih operacija prema Splitu
Zračna luka Split i dalje će imati najveći broj letova ove aviokompanije, štoviše, broj tjednih letova u rujnu bit će veći u odnosu na kolovoz!
linija Split - Dusseldorf prometovat će 4 puta tjedno (utorkom, četvrtkom, subotom i nedjeljom), jedan let tjedno manje u odnosu na kolovoz,
linija Split - Hamburg prometovat će 4 puta tjedno (ponedjeljkom, utorkom, subotom i nedjeljom), jedan let tjedno više u odnosu na kolovoz,
linija Split - Koln prometovat će 5 puta tjedno (utorkom, četvrtkom, subotom dva puta dnevno te nedjeljom), jedan let tjedno više u odnosu na kolovoz,
linija Split - Stuttgart prometovat će 4 puta tjedno (ponedjeljkom, četvrtkom, subotom i nedjeljom),
linija Split - Hannover prometovat će jednom tjedno, subotom,
linija Split - Berlin prometovat će 2 puta tjedno (utorkom i subotom), jedan let tjedno više u odnosu na kolovoz.
Smanjenje prometa prema Rijeci i Zadru, ukida se linija prema Osijeku
Što se tiče prometovanja Eurowingsa prema tri spomenute zračne luke, u rujnu će doći do smanjenja broja tjednih frekvencija:
linija Rijeka - Dusseldorf prometovat će jednom tjedno, subotom (jedan let tjedno manje u odnosu na kolovoz),
linija Rijeka - Hamburg prometovat će jednom tjedno, nedjeljom,
linija Pula - Dusseldorf prometovat će jednom tjedno, subotom,
linija Zadar - Koln prometovat će jednom tjedno, subotom,
linija Zadar - Stuttgart do 09. rujna prometovat će dva puta tjedno, nakon spomenutog datuma jednom tjedno, nedjeljom,
linija Osijek - Stuttgart neće biti u prometu u rujnu ove godine.
Povratak Eurowingsa u Dubrovnik
Kako smo ranije i najavili, Eurowings će u rujnu ponovno uspostaviti promet prema Dubrovniku. U prvom planu kompanija je planirala pokrenuti četiri linije, no odustala je od linije iz Kolna. Sljedeće linije planirane su za rujan ove godine:
linija Dubrovnik - Dusseldorf bit će u prometu jednom tjedno, nedjeljom,
linija Dubrovnik - Berlin bit će u prometu jednom tjedno, nedjeljom,
linija Dubrovnik - Hamburg bit će u prometu jednom tjedno, nedjeljom.
Zagreb povezan s Stuttgartom i Kolnom
Eurowings će u rujnu nastaviti prometovat s dvije linije prema Zračnoj luci Zagreb, iz Stuttgarta i Kolna.
linija Zagreb - Stuttgart prometovat će 4 puta tjedno, ponedjeljkom, srijedom, petkom i nedjeljom,
linija Zagreb - Koln prometovat će 5 puta tjedno, ponedjeljkom, srijedom, četvrtkom, petkom, nedjeljom, što je jedan let tjedno više u odnosu na kolovoz.
Ukupno, Eurowings će u rujnu imati 76 tjednih operacija (polijetanja i slijetanja) prema 6 hrvatskih zračnih luka.