FOTO Kvarnerska rivijera: Kadeti Maribora pobijedili Olimpiju i osvojili naslov

Maribor je u finalu pobijedio Olimpiju 2:1, a naslov prvaka osigurao je dvostruki strijelac Vipotnik.

Rijeka – Kadeti Maribora pobjednici su 66. izdanja Kvarnerske rivijere postavši prva slovenska momčad u povijesti što je osvojila jedan od najstarijih turnira u Europi.

Maribor je u finalu pobijedio Olimpiju 2:1, a naslov prvaka osigurao je dvostruki strijelac Vipotnik. Maribor je poveo u 21. minuti. Verbič je izveo slobodni udarac, Pavli obranio, ali samo do Vipotnika koji je pospremio odbijanac za 1:0.

Maribor je mogao povesti i ranije, u desetoj minuti Vipotnik je pobjegao obrani, pucao iskosa blizu ruba peterca, a Matej je izbio s crte i sačuvao mrežu Olimpije.

U 19. minuti Maribor je opet zaprijetio preko Vipotnika, ali Židan je u posljednji trenutak uklizao i izbacio loptu u korner. Olimpija je odgovorila u 24. minuti kada je nakon ubačaja iz kuta, Kurež pucao, a s crte izbio Šlamberger.

Olimpija je izjednačila u 37. minuti. Nakon ubačaja Kurež je utrčao na prvu vratnicu i iz prve, lijepim udarcem pogodio od grede u gol za 1:1. U 46. minuti Pečar je potegnuo s dvadeset pet metara, a Stopašnik je lijepom paradom obranio.

U 66. minuti Vipotnik je vratio prednost Mariboru. Primio je loptu oko ruba kaznenog prostora, a udarac je od bloka otišao u gol za 2:1. U 72. minuti Maribor je povukao brzu kontru, a Martinčić na povratnoj pucao pokraj gola.

U 80. minuti priliku je za izjednačenje propustio Kurež. Vratar Stopašnik je krivo ispucao, a Kurežov pokušaj loba završio je pokraj gola.

Olimpija – Maribor 1:2