Riječkim vaterpolistima ostaje uzvratna utakmica četvrtfinala koja se igra u srijedu u Splitu, gdje će ih zasigurno momčad Jadrana i njihov trener ozbiljnije dočekati nego što su došli u Rijeku. Fotogaleriju s utakmice pogledajte u nastavku teksta…

Rijeka – Fantastična utakmica mladih Primorjaša protiv favoriziranog splitskog Jadrana. Mladići trenera Hinića skupo su prodali svoju kožu protiv momčadi u čijim redovima nastupaju aktualni pobjednici Europa Len Cupa, Šetka i Marinić Kragić, bivši reprezentativac Riječanin Krapić te povremeni reprezentativni golman Anić. U prvo vodstvo na utakmici dolaze splitski vaterpolisti preko riječkoj publici dobro znanog Anđela Šetke. Nedugo zatim nakon isključenja Čunka, Milardović realizira igrača više te na semaforu svijetli 2:0 za splitsku momčad. Prvi pogodak za Primorje postiže Rakovac snažnim udarcem s desnog vanjskog u bliži kut golmana Anića. Već u idućem napadu sretno po splitsku, a nesretno po riječku momčad, također još jedan bivši Primorjaš Power od bloka postiže gol za 3:1. U posljednjoj sekundi prve četvrtine, Tkač smanjuje na 3:2 nakon nogometnim žargonom kazano „oštrog ubačaja“ Augustia pred gol.

Prvi napad druge četvrtine i na semaforu 4:2 za Jadran. Krapić na asistenciju Viskovića matira iz blizine nemoćnog Čubranića. Jasno je bilo da se Primorjaši nemaju namjeru predati te Paparić nakon brzog protoka lopte prilikom akcije igrača više na asistenciju Čunka, silovito poentira s prve stative.

Prvo izjednačenje produkt je najljepše akcije na utakmici. Peroš atraktivno prenosi loptu u kontru, lopta dolazi do Augustia koji postiže pogodak za 4:4. Na veliki odmor s prednošću ipak odlaze Jadranaši pogotkom Jerka Marinića Kragića, brzom realizacijom igrača više nakon isključenja Blažića. To ni najmanje nije umanjilo dojam o viđenoj odličnoj i borbenoj igri, a to je sve tek bila uvertira za drugi dio utakmice.

Maroš Tkač postiže pogodak za novo izjednačenje preciznim udarcem iz lijevog krila. Primorjaši ne koriste priliku za prelazak u vodstvo nakon isključenja Powera, a kako to biva u sportu, kazna je uslijedila već u idućem gostujućem napadu, kada Šetka nakon isključenja Radulovića ostaje sam na četiri metra od Čubranića te zabija za 6:5. U tim trenucima igra se „gol za gol“ te Rakovac nakon time out-a Hinića postiže gol za 6:6, a Jerko Marinić Kragić svojim drugim pogotkom ponovo dovodi svoju momčad u vodstvo. Gol za 7:7 je demonstracija fizičke snage mladog centra Primorja Paparića. On je s pet metara s protivničkim braničem na leđima udarcem iz okreta svladao vrlo dobrog splitskog golmana Anića. Za prvo vodstvo Primorjaša zaslužan je Peroš, a u posljednju četvrtinu neriješenim rezultatom odvodi nas svojim pogotkom za 8:8, Šibenčanin Goreta.

Početak zadnje četvrtine, kao iz snova za Primorjaše. Ford za 9:8, a već u idućem napadu, nakon njegovog isključenja, Power poentira za 9:9. Rakovac nas podsjeća na svoj razoran udarac kojeg prerijetko koristi za novo vodstvo Primorjaša. U minutama koje su uslijedile, najveću prepreku Jadranašima predstavljao je domaći golman Čubranić, koji najprije brani stopostotnu priliku Powera, udarac, a potom i kontru Jerka Marinića Kragića. Minutu i 41 sekundu do kraja utakmica pružena je velika šansa Primorjašima  da nakon trećeg isključenja Powera pređu u vodstvo od dva gola razlike, ali Peroš nakon time out-a griješi i pruža priliku vaterpolistima sa Zvončaca da odu neporaženi s Kantride. Visković postiže pogodak za 10:10, a vaterpolistima Primorja do kraja utakmice priliku za pobjedu odnosi splitski golman Anić, obranom Tkačevog udarca pet sekundi prije kraja.

Riječkim vaterpolistima ostaje uzvratna utakmica četvrtfinala koja se igra u srijedu u Splitu, gdje će ih zasigurno momčad Jadrana i njihov trener ozbiljnije dočekati nego što su došli u Rijeku. Sinoćnji rezultat protiv momčadi koja se iznimno pojačala i koja otvoreno najavljuje borbu za naslov prvaka Hrvatske kroz dvije godine treba biti veliki poticaj riječkim vaterpolistima da nastave s upornim radom jer je to jedini put za bolje sutra. Isto tako, ovaj remi treba biti poticaj riječkoj publici da nastavi bodriti svoje vaterpoliste i brojnije i glasnije.