FOTO Rijeka nadigrala Inter za novi prvenstveni trijumf

Fotogaleriju s Rujevice pogledajte u nastavku teksta…

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Inter 4:0 u drugom kolu Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je tako nastavila s odličnim igrama uoči početka kvalifikacija za Europsku ligu.

Rijeka je pitanje pobjednika riješila u dvije minute. Naime, u 64. minuti Pavelić je lijepo ubacio s desnog boka, a Gorgon se sjajno snašao i poentirao – 2:0! Rijeka je udvostručila prednost i tako eliminirala mogućnost da se Inter vrati u igru.

Slavlje se nije smirilo, a Rijeka je minutu kasnije stigla do trećeg gola. Heber je pobjegao po lijevoj strani i pronašao Gorgona – 3:0.

Rijeka je tada praktički mogla početi slaviti novu pobjedu, jer Inter ničim nije nagovijestio da bi mogao ozbiljnije zaprijetiti. Rijeka nije mogla zamisliti bolje otvaranje. Antonio Čolak gurnuo je loptu u prostor za Maxwella Acostyja koji je pobjegao obrani Intera po lijevoj strani i mirno poentirao – 1:0!

Inter se probudio pet minuta kasnije. Nakon nesmotrenosti u obrani Rijeki, Solomon je krenuo prema golu i potegnuo s 18 metara, ali Sluga je bio spreman.

Nakon vodstva Rijeka je imala nekoliko obećavajućih situacija, ali bez realizacije u završnici. U 24. minuti Župarić je lijepo pucao glavom nakon kornera, ali lopta je otišla preko gola.

Četiri minuta kasnije, Čanađija je potegnuo s 18 metara, lopta se odbila do Čolaka u kaznenom prostoru, ali Prenga je bio brži i otklonio opasnost.
Inter je još jednom zaprijetio u završnici prvog dijela. Ivan Čeliković provukao je loptu pored Pavelića i pao nakon kontakta s braničem Rijeke na rubu kaznenog prostora s lijeve strane. Postonjski je snažno pucao, ali Sluga je bio siguran.

Rijeka je bolje otvorila drugi dio. U 49. minuti Pavičić je proigrao Čolaka koji je pucao iz okreta, ali nije bilo preciznosti.

U 62. minuti Pavičić se našao u dobroj situaciji, nakon duplog pasa s Gorgonom, ali udarac je otišao pored gola. I onda su stigle već spomenute 64. i 65. minuta kada je Gorgon dvama pogocima riješio pitanje pobjednika.

Rijeka je u 77. minuti povisila na 4:0. Heber je pobjegao obrani Intera, prebacio vratara Kelavu, a onda i zakucao loptu u mrežu.