[FOTO] Rijeka poražena od Gorice, Franko zabio za ‘krivu ekipu’

Foto Marin Ružić

Osmu utakmicu zaredom Rijeka nije uspjela pobijediti sastav iz Velike Gorice koji se ovom utakmicom dodatno odvojio od Rijeke na ljestvici.

Rijeka – Nogometaši Rijeke poraženi su od Gorice 0:2 u utakmici 18. kola Hrvatski telekom Prve lige.

Rijeka je na otvaranju utakmice bila konkretnija i bolja ekipa. Pritisak na otvaranju kulminirao je u 10. minuti. Nakon ubačaja Tomečaka, Andrijašević je odlično pucao, ali vratnica je spasila Goricu!

Samo dvije minute kasnije Tomečak je ponovo opasno ubacio, udarac Menala glavom otišao je pored gola.

U 15. i 16. minuti udarci Štefulja s poludistance nisu pronašli put do mreže.

I onda šok. Gorica je u 26. minuti izvela brzu kontru, Galović je spriječio gol izbivši loptu u posljednjem trenutku.

Uslijedio je korner, Andrijašević je skrenuo loptu glavom i ona je završila u mreži – 0:1.

U 31. minuti Hamad je potegnuo s 18 metara, Nevistić je odličnom reakcijom sačuvao mrežu.

I kada se već očekivao kraj prvog poluvremena, Gorica je u 44. minuti došla do drugog gola.

Nevistić je pogriješio kod dodavanja, Lovrić je odnio loptu i poentirao – 0:2.

Rijeka je dobro otvorila drugi dio. U 51. minuti Štefulj je ubacio u kazneni prostor, Kulenović smirio loptu i gurnuo za Andrijaševića, ali udarac u stopostotnoj situaciji obranio je Banić.

U nastavku akcije, Menalo je pucao sa 16 metara iz okreta, lopta je otišla preko gola.

U 55. minuti, nakon nove visoke lopte u kazneni prostor Gorice, udarac Andrijaševića glavom završio je u rukama Banića.

U 60. minuti Lončar je odigrao za Andrijaševića koji ju je ostavio za Menala, ali udarac s 15 metara otišao je preko gola.

Prava opsada gola Gorice uslijedila je u 65. i 66. minuti, ali sve što je Rijeka probala ili je završilo pored gola ili je obranio vratar Banić.

U 73. minuti Gorica je mogla zaključiti utakmicu, Lovrić je ostao sam oči u oči s Nevistićem, ali vratar Rijeke odlično je reagirao.

Rijeka je nastavila pritiskati, teško je bilo prebrojati sve udarce i ubačaje domaćeg sastava, ali na kraju završilo je pobjedom Gorice.