FOTO Rijeka potopila Inter – Gosti teško poraženi na Rujevici, Nino Galović zabio svoj prvijenac

Mogao je rezultat biti i uvjerljiviji, no goste je dvaput „spasio“ VAR i dvaput vratnica…

Rijeka – Nakon teškog poraza na gostovanju u Maksimiru prije svega nekoliko dana, igrači HNK Rijeka ispraznili su svoje frustracije na Interu iz Zaprešića, koji je večeras Rujevicu napustio s mrežom punom golova. Mogao je rezultat biti i uvjerljiviji, no goste je dvaput „spasio“ VAR i dvaput vratnica…

Rijeka je povela već u 9. minuti, kada je goste „načeo“ Antonio Čolak. Raspopović je sjajno ubacio, Čolak odlično pogodio glavom za vodstvo Rijeke od 1:0. Nakon pogotka, „bijeli“ su zadržali dominaciju na terenu, nizali prilike sve do kraja poluvremena, a u 26. minuti čak i zatresli mrežu.

Taj pogodak je, međutim, poništen  zbog igranja rukom Lepinjice u kaznenom prostoru Intera. Naime, sudac Vučković zaustavio je utakmicu i dosudio igranje rukom Lepinjice prije nego što je završena akcija i shodno tome se VAR nije aktivirao iako se na snimici vidi da je lopta pogodila Lepinjicu u rame.

Lepinijca je ipak do kraja poluvremena matirao gostujućeg vratara – u 41. minuti Pavičić je izveo korner, Lepinjica je bio najviši i Rijeka je povela 2:0.

Početkom drugog poluvremena, u 48. minuti umalo se vodstvo Rijeke povećalo, no udarac Raspopovića s 15 metara završio je na gredi, a 10 minuta kasnije Pavičić je sa 16 metara također okrznuo gredu sjajnim udarcem sa 16 metara.

U 59. minuti aktivirao se VAR. Jednu dugu loptu Gorgon je samo prebacio, Čolak primio pored braniča Intera, sjurio se prema golu i poentirao! Nakon provjere u VAR sobi utvrđeno je da je Gorgon bio u zaleđu.

Sreća je Inter nastavila pratiti i u 63. minuti. Čolak je primio loptu, okrenuo se i potegnuo sa 16 metara, a vratnica je spasila goste. No, dvije minute kasnije nitko nije uspio zaustaviti treći pogodak „bijelih“. Murić je sjajno ubacio iz slobodnog udarca, a Nino Galović je samo iz blizine pospremio loptu u mrežu! Prvi je to njegov pogodak za HNK Rijeka.

Nešto prije trećeg riječkog pogotka, u istoj minuti, u igru je kod gostiju ušao Ivan Mamut, a upravo je taj igrač gostima donio smanjenje rezultatskog minusa i slabašnu nadu u preokret. U 70. minuti nakon dodavanja Mitrovića Mamut je pobjegao riječkoj obrani i poentirao za 3:1.

No, ako je nada i postojala, vrlo brzo je ugašena, jer u 84. minuti Murić je sve napravio sam i lijepo pogodio kut, a lopta je od vratnice završila u mreži za visokih 4:1.

Rijeka Potopila Inter – Gosti Teško Poraženi Na Rujevici, Nino Galović Zabio Svoj Prvijenac

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank