FOTO Susjedski derbi završio podjelom bodova – Opatija i Orijent 1919 remizirali na Kantridi

Robert Perčić, predsjednik Opatije, uoči utakmice uručio je prigodni dres Toniju Rudanu koji će karijeru nastaviti u Rudaru iz Labina.

Rijeka – U susjedskom derbiju 2. Hrvatske nogometne lige nogometaši Opatije i Orijetna 1919. podijelili su bodove pred solidno popunjenim tribinama na Kantridi.

Prvo poluvrijeme nije donijelo neka pretjerana uzbuđenja, a vrijedi izdvojiti dvije ozbiljnije šanse za Orijent. Lagana dominacija Orijenta u 17 minuti mogla je biti okrunjena pogotkom. Naime, Monjac se po ulasku u kazneni prostor oslobodio dvojice igrača Opatije i snažnim udarcem natjerao Ivešu da loptu izvlači ispod grede u korner. Nakon udarca iz kuta Mulac je ostao kratak na drugoj vratnici. Samo pet minuta kasnije, nakon prodora Maružina, Liber si je otvorio prostor za udarac s vrha kaznenog prostora, a lopta otišla zamalo kraj vratnice.

Prvi gol pao je u 65. minuti, a strijelac za ‘črljeno-bele’ bio je Liber nakon što se oslobodio dvojice čuvara na vrhu kaznenog prostora preciznim udarcem pogodio je suprotni kut – za 0 : 1.

Opatija je izjednačila u 79. minuti kada je Glavaš loptu odbijenu od domaćeg bloka smjestio u gornje lijeve rašlje gostujućeg vratara. Opatija je do vodstva mogla doći samo minutu kacsnije, ali je Berković bio spreman.

Susjedski Derbi Završio Podjelom Bodova – Opatija I Orijent 1919 Remizirali Na Kantridi

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank