FOTO/VIDEO Drugi Povratak na Kantridu obilježen remijem i odličnim navijanjem

Šezdeseta minuta donijela je bakljadu, a trener Rijeke Simon Rožman u nastavku utakmice dao je priliku nekolicini juniora koji su tako dobili jedno sjajno iskustvo pod stijenama Kantride. Veliku fotogaleriju i četiri video isječka s Kantride pogledajte u nastavku…

Rijeka – Nogometaši Rijeke i HŠK Zrinjski remizirali su (1:1) u pripremnoj utakmici odigranoj na stadionu Kantrida. Rijeka se tako još jednom vratila pod stijene Kantride, ali nakon što je lani svladala Maribor, ovoga puta susret je završio bez pobjednika.

Uoči utakmice Sergio Machin i Zvjezdan Radin podignuli su na jarbol zastavu Rijeke, te je ujedno položen vijenac kod spomenika ispod stijena Stadiona Kantrida u znak sjećanja na navijače stradale u domovinskom ratu.

Uz riječke mažoretkinje, utakmici je prethodio vatromet koji je obasjao travnjak na Kantridi.

Kantrida je eksplodirala u 15. minuti. Murić je izveo korner, Župarić je bio najviši i matirao Brkića – 1:0.

Pljesak je u 25. minuti izmamio i Jakov Puljić, malo je nedostajalo da se slobodan udarac s 30-ak metara pretoči u gol, ali vratar Zrinjskog dobro je reagirao.

Ni pogodak Zrinjskog nije zaustavio navijanje. U 40. minuti, nakon jednog ubačaja, lopta je došla do Stojkića na 15 metara koji je lijepo pogodio za 1:1.

Rijeka – HŠK Zrinjski 1:1

Stadion Kantrida. Gledatelja: 7.500. Sudac: Vedran Jelenčić(Kastav).

Strijelci: 1:0 Župarić (15′), 1:1 Stojkić (40′).

RIJEKA: Prskalo (od 46′ Pandur), Punčec (do 46′ Escoval), Župarić (od 46′ Šimić), Murić (od 46′ Bilić), Andrijašević (od 46′ Halilović), Gorgon (do 46′ Vuk), Puljić (od 46′ Babić), Raspopović, Iglesias (od 69′ Ajanović), Capan (od 69′ Hodža), Smolčić (od 46′ Mamić).

HŠK ZRINJSKI: Brkić, Gojković, Kunić, Šovšić, Pezer, Stojkić, Jakovljević, Ibanez, Rustemović, Kadušić, Govedarica. Još su igrali: Soldo, Barišić, Rugašević, Barbarić, Zlomislić, Ćurjurić, Mandić, Bencun, Lendrić.