FOTO/VIDEO Rijeka je osvojila još jedan Jadranski derbi – Čolak i Gorgon srušili Hajduk!

Nakon Osijeka, „bijeli“ su svladali i drugog izravnog konkurenta u borbi za mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka te se uspeli na mjesto iza nedostižnog zagrebačkog Dinama.

Rijeka – Jadranski derbi pripao je domaćinima – Rijeka je na Rujevici golovima Antonija Čolaka i Alexandra Gorgona savladala Hajduk i napravila velik korak prema osvajanju druge pozicije na tablici prve HNL.

Prvo poluvrijeme proteklo je uz dinamičnu igru, ali bez velikih šansi. Rijeka je napadala, „bijeli“ su igrači okušali svoj udarac, no najbliži pogotku bio je Andrijašević u 35. minuti, kada je odnio loptu, ušao u kazneni udarac i potegnuo prema golu. Vratar Posavec uspio je dovoljno dirnuti loptu i skrenuti je u vratnicu te tako spriječiti „kapitulaciju“ gostiju.

Vratar Hajduka doista je bio središnja ličnost gostujuće ekipe, činio se nesavladivim sve do 61. minute kada ga je uspio matirati Čolak za vodstvo Rijeke. Doduše, tek iz drugog pokušaja. Čolak je pobjegao obrani, ali Posavec je uspio skratiti kut i obraniti. Lopta se opet odbila do Čolaka, koji se uspio okrenuti i zatresti mrežu.

I nakon pogotka Posavec je nastavio „skidati“ udarce riječkih igrača, tako je u 66. minuti sjajnom reakcijom osujetio dobar udarac Štefulja, no ipak nije uspio obraniti jedanaesterac. U 70. minuti nakon udarca Gorgona lopta je pogodila Caktaša u ruku, a poslije VAR provjere, Damir Batinić dosudio je kazneni udarac. Siguran egzekutor bio je Gorgon i povisio rezultat na 2:0.

Do kraja utakmice, Hajduk nije imao snage ozbiljnije zaprijetiti domaćinima, a Riječani su odlučili čuvati sigurno vodstvo, stoga i nije bilo većih prilika za promjenu rezultata.