FOTO/VIDEO Rijeka savladala Rudeš – Župarić i Čolak za preokret

Trenutak koji je prelomio utakmicu nakon što je 14 minuta ranije Rudeš šokirao Rujevicu. Prekid je ponovo bio koban, Mrkonjić je izveo korner, Petrović najviše skočio i poslao loptu pored Sluge – 0:1. Rijeka je odgovorila sedam minuta kasnije. U jednoj situaciji koja nije obećavala, Boršić je izbio loptu u korner. Puljić je ubacio, Župarić bio najviši i poentirao – 1:1.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Rudeš 2:1 u utakmici četvrtog kola Hrvatski telekom Prve lige. U još jednom napetu dvoboju Rijeka je morala do bodova preokretom u posljednjih 15 minuta prvog poluvremena.

Igrala se 37. minuta utakmice. Raspopović je pucao, lopta se odbila od ruke Vojkovića. Bijeli su tražili slobodan udarac, sudac Pejin pustio je igru. Lopta je došla do Čolaka koji je snažno potegnuo za – 2:1.

Trenutak koji je prelomio utakmicu nakon što je 14 minuta ranije Rudeš šokirao Rujevicu. Prekid je ponovo bio koban, Mrkonjić je izveo korner, Petrović najviše skočio i poslao loptu pored Sluge – 0:1.

Rijeka je odgovorila sedam minuta kasnije. U jednoj situaciji koja nije obećavala, Boršić je izbio loptu u korner. Puljić je ubacio, Župarić bio najviši i poentirao – 1:1.

Rijeka je na otvaranju bila kvalitetniji suparnik, ali dva pokušaja glavom Acostyja (9′, 16′) nisu bili precizni.

Izabranici Matjaža Keka i u drugi dio su ušli kvalitetnije tražeći treći pogodak koji bi otklonio sve dvojbe oko pobjednika.

U kratkom periodu Rijeka je triput prijetila. Zuta je oštrim ubačajem pronašao Čolaka u kaznenom prostoru, ali napadač Rijeke nije dobro zahvatio loptu.

U 55. minuti Acosty je potegnuo s 18 metara, lopta se odbila od bloka, Picak je efektnom paradom odbio loptu u korner

Samo minutu kasnije Heber je snažno potegnuo s 13 metara s lijeve strane, ali nedostajalo je preciznosti.

Rijeka je nastavila pritiskati, dok Rudeš s druge strane nije uspijevao stvoriti ozbiljniju priliku pred vratima Rijeke.