FOTO/VIDEO Rijeka srušila Aberdeen u prvoj utakmici – Čolak i Murić donijeli vrijednu pobjedu

Strijelci za visoku prednost Riječana pred uzvrat bili su Mirko Antonio Čolak iz kaznenog udarca u 62. minuti i Robert Murić u 88. minuti.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Aberdeen 2:0 u prvoj utakmici trećeg pretkola kvalifikacija Europske lige.

Rijeka će tako na uzvrat otići s prednošću, a sve će se rješavati u Aberdeenu u četvrtak 15. kolovoza od 20.45 sati po srednjoeuropskom vremenu.

Rijeka je povela u 62. minuti. Halilović je ubacio, Logan je povukao Capana i sudac je pokazao na bijelu točku!

Igrala se 88. minuta, Murić se našao u odličnoj situaciji na rubu kaznenog prostora i poentirao – 2:0.

Antonio Čolak bio je siguran s bijele točke – 1:0! Riječani su tako nakon teških šezdeset minuta traženja rješenja napokon otključali bravu škotske momčadi.

Prvo poluvrijeme donijelo je puno trke i želje na obje strane, ali bez golova. Rijeka je bila bliže tome da zatrese mrežu Aberdeena, a bijeli su najbolju priliku imali u 30. minuti.

Nakon kornera Lepinjica je pucao iz prve, vratar Lewis kratko je odbio, a Župarić iz neposredne blizine pucao pored gola! Svi su već vidjeli loptu u mreži.

U 38. minuti Tomečak se našao u odličnoj situaciji, njegov udarac obranio je vratar Aberdeena, ali pomoćni sudac već je označio zaleđe.

Od ostalih situacija valja izdvojiti udarac Punčeca nakon kornera, te dobar pokušaj Halilovića u 27. minuti kada je lopta prošla iznad grede.

U 29. minuti Lončar je sjajno izbacio Tomečaka na lijevoj strani, riječki bek pokušao je ubaciti pred sam gol Aberdeena, ali branič Considine je na kraju izbio loptu u korner.

Aberdeen je nekoliko puta stigao pred gol Rijeke, ali bez udarca u okvir u prvom dijelu.

Rijeka je odličnu situaciju imala u 51. minuti. Acosty je lijepo podvalio za Halilovića koji je stigao na rub kaznenog prostora. Uslijedio je dobar udarac, ali lopta je prošla tik uz vratnicu.

UEL, 3. kolo
Rijeka – Aberdeen 2:0
RIJEKA Stadion HNK Rijeka. Gledatelja 6452. Sudac: Ricardo Bengoechea (Španjolska)
Strijelci: 1:0 Čolak (62′-11m), 2:0 Murić (88′)
Žuti kartoni: Kvržić, Župarić, Capan (Rijeka), Shaleum, Cosgrove (Aberdeen).
Rijeka: Prskalo, Punčec, Lepinjica, Kvržić, Halilović, Župarić, Acosty (od 63′ Murić), Čolak, Tomečak (od 75′ Raspopović), Capan (od 84′ Iglesias), Lončar.
Aberdeen: Lewis, Shaleum, Leigh, Considine, McKenna, McGinn (od 75′ Wright), Hedges (od 84′ Devlin), Cosgrove, Ferguson, Gallagher (od 75′ Campbell), Ojo.

Rijeka Srušila Aberdeen U Prvoj Utakmici – Čolak I Murić Donijeli Vrijednu Pobjedu

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank