FOTO, VIDEO Rijeka visokom pobjedom svladala Rudeš

Bijeli su nastupili na domaćem travnjaku nakon 37 dana i djelovali su razigrano. Rijeka je u prvom poluvremenu stvorila dovoljno prilika za nekoliko utakmica.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Rudeš 5:1 u utakmici 13. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je odigrala odličnu utakmicu stvorivši niz prilika, te je u konačnici pobjeda mogla biti i puno uvjerljivija.

Već u petoj minuti, nakon ubačaja iz kornera, Župarić je pucao glavom, lopta se od grede odbila u vratnicu, te travnjak, ali suci su procijenili da nije punim obujmom prošla gol liniju.

U 14. minuti raspoloženi Kvržić lijepo je ubacio, ali Heber nije dobro zahvatio loptu na drugoj vratnici.

Samo tri minute kasnije Heber je probio lijevu stranu, ušao u kazneni prostor i pronašao samog Čolaka u pet metara, ali napadaču Rijeke lopta je prošla pored noge!

I onda je stigao pogodak. Nakon ubačaja Heber je pucao glavom, lopta je pogodila u ruku Filipovića, a sudac Lučić pokazao je na bijelu točku!

Gorgon je preuzeo odgovornost i doveo Rijeku u vodstvo – 1:0.

I kada se činilo da će do kraja slomiti otpor gostiju, Rudeš je izjednačio u 28. minuti. Nakon nespretno izvedenog slobodnog udarca gostiju, Escoval nije dobro reagirao, Pantalon je ostao sam pred golom i matirao Slugu – 1:1.

Pogodak je šokirao Rijeku i Rudeš je minutu kasnije zamalo poveo. Mrkonjić je pucao s 18 metara, Sluga je uz pomoć vratnice sačuvao mrežu.

I onda je krenuo novi val pritiska nogometaša Rijeke. ¸U 34. minuti pokušao je Kvržić koji se tri minute kasnije pretvorio u asistenta, Čolak nije stigao loptu, Gorgon je pucao u klizećem startu, ali lopta je završila u vanjskom dijelu mreže.

Vratar Rudeša Ivan Banić obranio je i udarac Hebera u 42. minuti, a minutu kasnije Rijeka je ponovo propustila veliku priliku.

Raspopović je donio jednu loptu pred kazneni prostor, Kvržić je lijepo odigrao na drugu stativu, a Heber i Pavičić su zasmetali jedan drugom i udarac Brazilca obranio je Banić.

Kvržić je ponovo pokušao u 44. minuti, ali novom dobrom intervencijom istaknuto se vratar Rudeša. Rijeka je ipak uspjela slomiti otpor gostiju prije kraja prvog poluvremena.

Pavičić je pucao s 18 metara, lopta se odbila od gostujućeg bloka i došla do Hebera koji je ostao sam pred golom i poentirao – 2:1.

Rijeka je nastavila nizati prilike u nastavku. Čolak je lijepo pucao glavom u 50. minuti, ali Banić je ponovo bio siguran. Dvije minute kasnije nogometaši Rudeša zamalo su sami sebi zabili pogodak. Jukić je pokušao izbiti i pogodio je Jukića i lopta je zamalo završila u mreži Rudeša.

I onda je stigao treći gol. Kvržić je sjajno prošao po desnom boku, slomio je braniča Rudeša u kaznenom prostoru i odigrao za Čolaka koji je bio precizan – 3:1!

U 70. minuti, nakon jednog od mnogih ubačaja, Puljić je spustio glavom loptu za Hebera koji je ponovo bio na pravom mjestu – 4:1!

Rijeka je pobjedu potvrdila u 82. minuti. Zuta je ubacio s lijeve strane, Puljić ostao sam i poentirao – 5:1.

Hrvatski telekom 1. liga, 13. kolo
Rijeka – Rudeš 5:1
Stadion HNK Rijeka
Gledatelja 3428.
Sudac: Josip Lučić (Vinkovci)
Strijelci: 1:0 Gorgon (19′-11m), 1:1 Pantalon (28′), 2:1 Heber (45′), 3:1 Čolak (55′), 4:1 Heber (70′), 5:1 Puljić (83′)
Žuti kartoni: Filipović, Klepač (Rudeš).
Rijeka: Sluga, Raspopović, Župarić, Escoval, Zuta, Pavičić, Lončar, Kvržić, Gorgon (od 79′ Capan), Heber (od 73′ Acosty), Čolak (od 66′ Puljić).
Rudeš: Banić, Vojković (od 73′ Petrović), Pantalon, Obanor, Kovačec, Jukić, Mrkonjić, Filipović, Boršić, Silva (od 89′ Sopić), Falinski (od 59′ Klepač).