Tekst iz arhive. Stranice su u međuvremenu redizajnirane!
FOTO/VIDEO 'Shakespeare na Exit' u Kaštelu Grobnik otvorio 19. Festival pučkog teatra
Zastavu Festivala podigle su i tako ga službeno otvorile dvije dame - načelnica Općine Čavle Ivana Cvitan Polić te omišljanska načelnica Mirela Ahmetović. Obje su zahvalile publici što vjerno prati Festival i poželjele svima da se opuste i uživaju.
Grad Grobnik - Živko Anočić, Marko Makovičić, Jerko Marčić i Saša Anočić predstavom Teatra Exit »Shakespeare na Exit«, u režiji Matka Raguža, otvorili su u Gradu Grobniku 19. Festival pučkog teatra. Sjajan je to primjer suradnje dviju jedinica lokalne samouprave, nekadašnjih Frankopanskih kaštela, općina Čavle i Omišalj, jer se predstave naizmjence održavaju u Gradu Grobniku i na Trgu Prikešte u Omišlju (u slučaju kiše i lošeg vremena u Domu kulture u Čavlima te u dvorani Osnovne škole u Omišlju). I tako već skoro dvadeset godina. Publika je i ove godine ispunila prostor Kaštela, a upravo je vjerna publika i jedan od razloga za dugovječnost Festivala.
Zadnje tri godine selektor i programski voditelj Festivala je Denis Redić iz Udruge Livingstone.
- Festival traje od 21.do 28 lipnja, a kao selektor pokušao sam unijeti neke promjene pa nam na Festivalu gostuju urbane predstave, zahtjevnije, tehnički i scenski opremljenije, sadržajnije i imaju uravnotežen dramaturški izričaj. Na Festivalu ocjenjivački sud u sastavu Helena Semion Tatić, Damir Jakovčić i Robert Zaharija dodjeljuje nagrade za najbolju mušku ulogu, za najbolju žensku ulogu, za najbolje redateljsko ostvarenje te za najbolju predstavu u cjelini. I ove godine publika će glasovanjem odlučiti tko će dobiti Nagradu publike za najbolju predstavu, a zanimljivo je da se obično nagrada publike razlikuje od nagrade ocjenjivačkog žirija, kazao je Redić.
https://www.youtube.com/watch?v=e14abVDB0Ms&feature=youtu.be
Zastavu Festivala podigle su i tako ga službeno otvorile dvije dame - načelnica Općine Čavle Ivana Cvitan Polić te omišljanska načelnica Mirela Ahmetović. Obje su zahvalile publici što vjerno prati Festival i poželjele svima da se opuste i uživaju. Cvitan Polić istaknula je da je onaj tko je počeo organizirati Festival očito potpuno pogodio, dok je Ahmetović naglasila kako su ove godine odigrane i dvije predstave Ususret Festivalu.
Festival se nastavlja već 22. lipnja, na Trgu Prikešte u Omišlju, gdje gostuje Kazalište Moruzgva s komedijom »Miris lovine«, dok u nedjelju, 23. lipnja, u Dom kulture u Čavle stiže Teatar Kerekesh s komedijom »Pokopaj me nježno«. Nakon dva dana pauze, u srijedu, 26. lipnja, u Omišlju gostuje Ansambl Intermezzo s predstavom »Tiramola«, a dan kasnije u grobničkom Kaštelu Kazalište Tragači s predstavom »Nora – trenutak pobune«. Festival završava u petak, 28. lipnja 2019. godine, na Trgu Prikešte u Omišlju, s predstavom Željka Koenigsknechta »Aplauz varalici«. Treba naglasiti da sve predstave počinju u 21 sat, a ulaz je slobodan.
Festival sve ove godine organiziraju općine Čavle i Omišalj te njihove turističke zajednice, dok je pokrovitelj Primorsko-goranska županija.