Furiozni Orijent ostavio bez šanse nogometaše Krka

Ilustracija / Arhiva Torpedo media

Nakon ovoga, nogometaše Orijenta očekuje još jedan lokalni derbi i to protiv nogometaša Opatije na domaćem terenu, na Krimeji.

Rijeka – Subotnji derbi 16. kola 3. HNL između Orijenta i Krka iznjedrio je novog lidera trećeligaških terena na Kvarneru. Uvjerljivom pobjedom rezultatom 3:0, nogometaši Orijenta su preskočili Krk na prvenstvenoj ljestvici te sada s 33 boda predstavljaju prvu pratnju jesenskom prvaku Vinogradaru.

Po već iskušanom receptu nametnuvši svoju igru od početka, u petoj minuti Monjac koristi grešku domaće obrane za vodstvo od 1:0 i oduševljenje povećeg broja pristiglih navijača nogometaša s Krimeje.  Do kraja prvog poluvremena mreže su mirovale no četverostruki asistent iz prošlog kola, Iličić, sada kao egzekutor u 48. minuti primivši loptu s desne strane s nekih 15 metara silovito je zakucao za 2:0.

Nakon toga nogometaši Orijenta niti u jednom trenutku nisu doveli u pitanje svoju pobjedu već su nastavili s apsolutnom dominacijom i smirenom igrom te je Vedran Gerc 5 minuta prije kraja izašao sam pred protivničkog golmana Berkovića i zapečatio rezultat ovog lokalnog derbija svojim pogotkom za visokih 3:0.

Nakon ovoga, nogometaše Orijenta očekuje još jedan lokalni derbi i to protiv nogometaša Opatije na domaćem terenu, na Krimeji. Biti će to posljednja utakmica prvog dijela prvenstva kojom nogometaši Orijenta mogu potvrditi odlični visoki plasman na početku svog trećeligaškog puta i ulaska u stotu godinu svoga postojanja.