FOTO Golijada Rijeke u Bujama – Bijeli slavili rezultatom 0:11 i plasirali se u 1/8 finala Kupa

Rijeka je golijadom u Bujama bez stresa i prevelike energetske potrošnje apsolvirala 1/16 finala Kupa i na najbolji mogući način najavila domaći nedjeljni HNL ogled protiv Lokomotive

Buje – Sukladno očekivanjima, Rijeka je danas u Bujama pobijedila domaćina u susretu 1/16 finala Kupa i plasirala se u nastavak natjecanja. Tako je pobjedom okrunjen formalni debi Simona Rožmana na riječkoj klupi, budući da je novi trener „bijelih“ utakmicu u Varaždinu zbog ranijeg isključenja morao pratiti iz lože.

Ako je ikakve neizvjesnosti bilo u današnjem dvoboju, odigranom u tjedan dana kasnije terminu zbog prošlotjedne odgode uzrokovane poplavljenim bujskim travnjaku, ona je raspršena već u prvim minutama susreta. Već u 4. minuti Robert Murić načeo je Buje – potegnuo je s 18 metara, lopta se odbila od braniča Buja i prevarila domaćeg vratara, a u 10. minuti gosti su vodili 0:2.

Murić je ovog puta bio asistent i sjajno ubacio, Čolak je bio najviši i poentirao glavom za povećanje vodstva. Svoj „konto“ Čolak je udvostručio drugim pogotkom glavom u 17. minuti. U 25. minuti gosti postižu i 4. gol; strijelac je ovoga puta nakon Murićevog ubačaja iz kornera bio Punčec. Samo pet minuta kasnije i peta je lopta završila u domaćoj mreži. nakon Pavičićevog udarca loše reagira domaći vratar Melon i na semaforu je već 0:5.

Drugo poluvrijeme donijelo je otprilike isti odnos snaga na terenu. Na novi se pogodak čekalo do 55. minute kada je Punčec na ubačaj Capana glavom zabio svoj drugi gol na utakmici. Sedmi pogodak na utakmici na asistenciju Fernandesa djelo je Petra Mamića u 67. minuti. Rijeka ne prestaje napadati pa tako domaćini u 74. minuti opet moraju na centar. Smolčić asistira a Lončar zabija za 0:8. Deveti pogodak Rijeke djelo je Vuka koji je u 81 minuti iskoristio asistenciju Mamića i povisio rezultat na 0:9. Dvije minute kasnije, u 83. minuti Murić preciznim udarcem zabija jubilarni deseti gol Rijeke na ovoj utakmici. Konačni rezultat 0:11 postavio je Smolčić udarcem glavom nakon ubačaja iz prekida.

Domaća momčad danas nije imala šanse protiv raspoložene, rastrčane i raspucane Rijeke koja je visokom pobjedom na najbolji mogući način ostvarila plasman u 1/8 finala kupa gdje ih očekuje susret sa momčadi Varaždina.

Golijada Rijeke U Bujama – Bijeli Slavili Rezultatom 0:11 I Plasirali Se U 1/8 Finala Kupa

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank