HNK Rijeka nadvladala Inter – Bušnja donio pobjedu s bijele točke

Rijeka je na kraju stigla do vrijedna tri boda izdršavši pritisak gostiju koji su u završnici utakmice postajali sve ozbiljnija prijetnja riječkim vratima.

Rijeka – Juniori Rijeke pobijedili su Inter 1:0 u utakmici 24. kola Prve lige. Rijeka je na kraju stigla do vrijedna tri boda izdršavši pritisak gostiju koji su u završnici utakmice postajali sve ozbiljnija prijetnja riječkim vratima.

Iako je Rijeka dominirala u posjedu, prva prilika pripala je Interu. Nakon ubačaja iz kuta, udarac Šinka glavom otišao je pored gola.

Minutu kasnije Rupčić je lijepom loptom izbacio Bušnju koji se sjurio po lijevoj strani, ali udarac iz uskog kuta otišao je u vanjsku mrežu.

Inter nije mirova, već u 13. minuti, nakon ubačaja s desne strane, Šlogar je bio blizu lopte u kaznenom prostoru, ali nije ju uspio najbolje zahvatiti.

I onda je Rijeka povela u 15. minuti. Nakon duge lopte, Zrilić se izborio za loptu u kaznenom prostoru i zagradio, te je pao nakon kontakta s Nekićem. Sudac Jelenči je pokazao na bijelu točku.

Bušnja je bio siguran i Rijeka je povela – 1:0.

Bijeli su mogli u potpunosti slomiti otpor gostiju u 18. minuti kada je Mitrović sjajno izbacio Bušnju, napadač Rijeke sjurio se prema golu sam, ali udarac u stopostotnoj prilici otišao je pored gola.

Samo tri minute kasnije Braut je ubacio s desne strane, Omerović spustio za Pintarića čiji je udarac s ruba kaznenog prostora odlično obranio vratar Topić.

Nekoliko trenutaka kasnije Rijeka je brzo izvela slobodan udarac s desne strane, Liber je odigrao za Bušnju čiji je snažan udarac s 18 metara otišao pored gola.

Inter je, nakon pritiska Rijeke, uspio ponovo povezati konce u igri, u 28. minuti Budimir je imao odličnu situaciju u 16 metara, ali njegov udarac je blokiran.

Do kraja prvog poluvremena Rijeka je imala još dvije prilike. U 30. minuti Bušnja je sjajno potegnuo iz slobodnog udarac s dvadeset metara, ali živi zid je taman dovoljno skrenuo loptu koja je milimetarski otišla iznad grede.

Bušnja je bio u glavnoj ulozi i u 36. minuti, ali novi snažan udarac otišao je iznad grede. I onda su gosti došli na korak do izjednačenja.

U 43. minuti nakon kontakta Benčića i vratara Pandura, sudac Jelenčić je pokazao na slobodan udarac za goste na rubu kaznenog prostora. Špoljarić je snažno potegnuo, ali lopta je otišla iznad grede.

Inter nije posustao ni u nastavku, u 58. minuti Bušnja je brzu kontru okončao asistencijom za Mitrovića koji je postavio nogu, ali lopta je prošla pored vratnice.

Inter je polako preuzimao kontrolu i postajao sve opasniji. U 66. minuti, nakon jedne brze kontre, Tomek je ostao sam u sjajnoj prilici na 15 metara, ali udarac nije bio precizan.

Dvije minute kasnije Budimir je sjajno potegnuo, lopta je pogodila gredu i, na sreću Rijeke, odbila se natrag u travnjak.

Inter je pokušavao sve da dođe do boda, u završnici, nakon jedne duge lopte koju je glavom spustio Pleić, Nekić je krenuo sam prema golu Rijeke, ali vratar Pandur na vrijeme je istrčao i spasio praktički siguran gol.