HNK Rijeka: Nekoliko zanimljivih statističkih podataka uoči utakmice s Interom

U prvom ogledu ove sezone Rijeka je slavila na Rujevici 4:0, a zanimljiv je podatak da nakon deset kola obje ekipe imaju tri pobjede. Rijeka ima četiri boda više s obzirom na to da je Inter upisao čak šest poraza.

Rijeka – Nogometaši Rijeke u petak gostuju kod Intera iz Zaprešića (Stadion ŠRC Zaprešić, 18 sati) u utakmici 11. kola Hrvatski telekom Prve lige. U prvom ogledu ove sezone Rijeka je slavila na Rujevici 4:0, a zanimljiv je podatak da nakon deset kola obje ekipe imaju tri pobjede. Rijeka ima četiri boda više s obzirom na to da je Inter upisao čak šest poraza.

Za Igora Bišćana ovo će biti premijera na klupi Rijeke. Novi trener Rijeke u Prvoj HNL kao igrač skupio je 140 nastupa uz 13 golova, a u posljednjem ogledu protiv Intera u kojem je nastupio kao igrač slavio je 3:0. Zanimljiv je podatak da je u toj utakmici Mislav Oršić u utakmicu ušao u 74. minuti, dok je za Dinamo u 88. minuti na travnjak istrčao Andrej Kramarić. Za Dinamo je branio Ivan Kelava, koji ove sezone nosi dres Intera.

Rijeka i Inter od hrvatske samostalnosti odmjerili su snage u 52 utakmice, Rijeka je slavila u 23 ogleda, 14 susreta završilo je remijem, Inter je bio uspješniji u 15 navrata.

Rijeka u posljednjih 15 ogleda ne zna za poraz protiv Intera, Zaprešićani su posljednje slavlje upisali 24. kolovoza 2012. godine, dakle prije šest godina. Inter se u Prvu HNL vratio u sezoni 2015./2106.

Rijeka je protiv zaprešićkog sastava od tad odigrala 13 prvenstvenih ogleda upisavši osam pobjeda i pet remija. Na listi strijelaca u međusobnim ogledima na prvom mjestu je Siniša Odorjan (6) ispred Hebera i Marija Gavranovića koji su tresli mrežu u četiri navrata.

Samiru Toplaku će ovo biti 14. ogled protiv Rijeke, te će se izjednačiti s Matjažom Kekom. Toplak još uvijek čeka na prvu pobjedu protiv bijelih.