HNK Rijeka: Pregled prvenstvenih obaveza mlađih kategorija

Juniori su na gostovanju u Osijeku poraženi rezultatom 2:0, kadeti su u Zagrebu slavili protiv Lokomotive rezultatom 1:4, dok su pioniri izgubili od vršnjaka Lokomotive rezultatom 1:0.

Osijek, Zagreb – Mlađe kategorije HNK Rijeka odradile su ovoga vikenda svoje gostujuće utakmice u sklopu HNL-a. Juniori su na gostovanju u Osijeku poraženi rezultatom 2:0, kadeti su u Zagrebu slavili protiv Lokomotive rezultatom 1:4, dok su pioniri izgubili od vršnjaka Lokomotive rezultatom 1:0.

Juniori Rijeke su u sklopu 7. kola HNL-a gostovali u Gradskom vrtu gdje su odmjerili snage s vršnjacima Osijeka. Konačan rezultat utakmice i pobjeda Osijeka rezultatom 2:0 ne otkriva pravo stanje na travnjaku u kojem su riječki nogometaši mogli, i trebali izvući puno povoljniji rezultat.

Konačan rezultat utakmice ne dočarava stvarni odnos snaga na terenu. Riječani su tijekom cijele utakmice imali veći posjed lopte i prividnu terensku inicijativu. Osječani su svoje prilike čekali iz protunapada i ta im se taktika u potpunosti isplatila. Ivan Durdov je u dva navrata (u 28. i 48. minuti) povukao kontru i na taj način svojoj momčadi osigurao prednost od dva gola. Riječke šanse za povratak dodatno su umanjene u 32. minuti kada Denis Bušnja dobiva direktni crveni karton i ostavlja svoje suigrače da do kraja utakmice igraju s igračem manje. Čak i s 10 igrača gosti su uspjeli zaprijetiti vratima Osijeka, no bez promjene rezultata.

Kadeti i pioniri Rijeke su u sklopu 8. kola HNL-a gostovali na Kajzerici gdje su igrali protiv vršnjaka Lokomotive. Kadeti su u svojoj utakmici slavili rezultatom 1:4. Kadeti Rijeke pitanje su pobjednika riješili već u prvih 25 minuta kada su golovima Brauta i Rovisa (2) vodili 0:3. Lokomotiva je od 45. minute igrala s igračem manje kada je Fran Vujnović zaradio crveni karton zbog prekršaja u izglednoj situaciji za postizanje pogotka. Do kraja utakmice Lokomotiva je uspjela smanjiti riječku prednost u 47. minuti zgoditkom Šimića, dok je konačan rezultat 1:4 postavio Brekalo golom u 66. minuti.

Stariji pioniri Rijeke su u svom ogledu s Lokomotivom imali manje uspjeha. Domaći su nogometaši slavili rezultatom 1:0 a jedini pogodak na utakmici djelo je Batura u 12. minuti. Rijeka je imala nekoliko dobrih prigoda za izjednačenje no nije ih uspjela iskoristiti te je zabilježila prvi ovosezonski poraz.