HNK Rijeka: S kim su i kako odigrali mlađi uzrasti Rijeke ovog vikenda

Rijeka – Mlađe kategorije HNK Rijeka ovog su vikenda odigrale svoje prvenstvene utakmice. Juniori su na gostovanju u Zagrebu pobijedili Lokomotivu rezultatom 0:1 dok su kadeti su u domaćem srazu sa Zagrebom slavili sa 3:0. Stariji i mlađi pioniri Rijeke u dvostrukom su gostujućem srazu s Rovinjom ubilježili poraz i pobjedu. Stariji su pioniri poraženi sa 3:2, dok su mlađi pioniri deklasirali vršnjake iz Rovinja s čak 0:17.

Juniori
Juniori Rijeke su u sklopu 8. kola HNL-a gostovali u Zagrebu gdje su igrali protiv Lokomotive. U tvrdoj i agresivnoj utakmici dvaju izjednačenih protivnika,Riječanisu uspjeli realizirati jednu od malobrojnih prigoda na utakmici. Igrala se 79. minuta kada je Jelavić proslijedio Matulji koji loptu dodaje do Mitrovića koji unatočteškoj poziciji iskosa uspijeva savladati domaćeg vratara i postaviti konačan rezultat utakmice 0:1. Juniori Rijeke ovom su se pobjedom bodovno izjednačili sa liderom prvenstva Hajdukom kojeg danas u Puli očekuje derbi protiv momčadi Istre 1961.

Kadeti

Kadeti Rijeke i Zagreba

U sklopu 9. kola HNL-a, kadeti su Rijeke na igralištu Robert Komen ugostili vršnjake Zagreba. U sadržajnoj i atraktivnoj utakmici Riječani su nadigraliZagrepčane rezultatom 3:0. Kadeti Rijeke dobrom su igrom tijekom utakmice stvorili veliki broj šansi od kojih su tri uspjeli i realizirati. Domaći su zgoditkom Brekala već u 5. minuti utabali svoj put do novog troboda. Novi korak prema pobjedi domaći su nogometaši napravili u 55. minuti. Na dodavanje Hodže, Brekalose sjurio u kazneni prostor gostiju gdje ga je prekršajem zaustavio Kauzlarić. Siguran realizator najstrože kazne bio je sam Brekalo koji je time povisio rezultatna 2:0. Do kraja utakmice domaći su uspjeli postići i treći pogodak, Djelo je to Tornata koji je glavom na asistenciju Žgombe u 69. minuti postavio konačanrezultat utakmice 3:0. Kadeti Rijeke ovom su pobjedom izbili na treće mjesto prvenstvene ljestvice, iza Dinama i Hajduka.

Stariji pioniri
Stariji pioniri Rijeke su u sklopu 8. kola Prve lige Nogometnog središta Rijeka gostovali u Istri gdje su snage odmjerili s vršnjacima Rovinja. Riječani su pobjeduu nogama imali do 65. minute kada domaći u samo dvije minute preko Šerifovića i Jurića okreću rezultat i osvajaju sva tri boda. Za Rijeku su golove postigliSrdoč (16′) i Pučić (34′) dok su golove za Rovinj postigli Šćira (5′), Šerifović (65′) i Jurić (67′ – 11m).

Mlađi pioniri

Mlađi pioniri Rijeke

Mlađi pioniri Rijeke uvjerljivom su pobjedom u Rovinju protiv istoimenog domaćina nastavili niz odličnih utakmica u kojima su uvjerljivim pobjedama deklasirali svoje protivnike. U sklopu 8. kole Prve lige Nogometnog središta mlađi su pioniri Rijeke deklasirali vršnjake Rovinja s čak 0:17. Momčad koja je od prvog do posljednjeg sučevog zvižduka gospodarila travnjakom, s pet su golova predvodili David Rožajac i Bruno Došen. Tri zgoditka postigao je Bilajac, dok se Valinčićdva puta upisao u listu strijelaca. Po jedan gol u ovu visoku pobjedu ugradili su Ružić i Zdravić. Mlađi pioniri Rijeke i nakon 8 kola imaju savršen učinak, bezijednog primljenog gola.