Hrvatska pobijedila Jordan na Rujevici

Jordan je smanjio u 73. minuti kada je Faisal lijepo pogodio iz slobodnog udarca – 2:1. Gosti su do kraja utakmice u još nekoliko navrata stigli pred gol Hrvatske, ali izabranici Zlatka Dalića sačuvali su prednost.

Rijeka – Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Jordan 2:1 u pripremnoj utakmici odigranoj na stadionu HNK Rijeka. Hrvatska je otpor Jordana slomila u 24. minuti i to nakon prekida. Pjaca je izveo korner, Vida je bio najviši i poentirao glavom – 1:0. Do tog trenutka Hrvatska je kružila oko kaznenog prostora Jordana, ali gotovo svaki pokušaj u nekoj izglednijoj situaciji završio bi u bloku, dok je Ante Rebić u trećoj minuti neometan s 11 metara s lijeve strane, poslao loptu iznad grede.

U 13. minuti riječka publika pokušala je dati dodatan impuls skandiranjem: Hrvatska, Hrvatska, ali prvi je zaprijetio Jordan. Shilbaya je u 14. minuti ubacio s desnog boka, Al-Taamari je primio loptu i uspio lijepo, ali neprecizno, pucati iz okreta zaradivši pljesak riječke publike. Dvije minute kasnije jedan udarac prema vratima Hrvatske skrenuo je Khattab, ali lopta je išla ravno u ruke Livakovića. Minutu prije vodećeg gola, lijepim prodorom izborio za poziciju, ali snažan udarac još je jednom završio u obrambenom bloku Jordana.

Do kraja prvog poluvremena vrijedi izdvojiti udarce Pašalića i Roga, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugom dijelu nakon lijepe akcije Pašalić je pucao s 18 metara, ali ravno u ruke vratara. Tri minute kasnije, nakon novog ubačaja iz kuta, Pašalić je bio najviši u skoku i odlično pucao, ali vratar Yaseen je sjajnom reakcijom iščupao loptu iz mreže.

U 62. minuti, nakon novog ubačaja iz slobodnog udarca, Pjaca je ostao sam na deset metara s otvorenim prostorom ispred, ali njegov udarac u posljednji trenutak zaustavio je trojni klizeći blok obrane Jordana.

I onda je u 63. minuti Rebić ponovo ubacio iz slobodnog udaraca, Mitrović je bio najviši i mreža se drugi put zatresla na Rujevici – 2:0.

Hrvatska – Jordan 2:1