Tekst iz arhive. Stranice su u međuvremenu redizajnirane.

Juniori Rijeke i Hajduka podijelili bodove u derbiju kola

Juniori Rijeke remizirali su protiv Hajduka 1:1 u utakmici četvrtog kola Prve HNL.

Rijeka - Bijeli su odigrali odličnu utakmicu, ali nisu uspjeli doći do prve pobjede u novoj sezoni koja im je, kao i protiv Rudeša u prošlom kolu, izmaknula u završnici utakmice.

U trećoj minuti Čuić je pobjegao obrani, prvi pokušaj blokirao je Franković, lopta se odbila do napadača Hajduka čiji je udarac otišao pored gola. Rijeka je nakon toga preuzela kontrolu igre, ali Hajduk je ponovo bio bliže golu. U 10. minuti Brkljača je potegnuo s 25 metara, ali Tanjić je dobro reagirao.

Kako je prvo poluvrijeme odmicalo, igra se sve više svodila na nadmudrivanje i čekanje pogreške suparnika, Hajduk je bio najopasniji u brzim tranzicijama, Rijeka je tražila svoju na sličan način.

U 22. minuti Gajzler je odigrao za Simčića koji se riješio pratnje i lijepo odigrao za Bilića. Nogometaš Rijeke našao se u dobroj situaciji na rubu kaznenog prostora, ali jedan pokušaj driblinga previše odnio je priliku za bijele.

Kako je odmicalo poluvrijeme prilike Hajduka svele su se na ubačaje, obrana Rijeke dobro je zatvarala sve smislenije pokušaje gostiju da dođu do gola tako da su u završnici prvog poluvremena dvije najbolje prilike pripale Rijeci.

U 36. minuti, nakon ubačaja s desnog boka, lopta je u visokom luku stigla do Delibegovića koji je lijevom nogom snažno potegnuo s 18 metara, ali udarac je otišao iznad grede. I onda je stigla najveća prilika u prvom dijelu. Nogometaši Rijeke dobro su osujetili pritisak Hajduka, Bodetić je jednom dugom loptom pronašao Gajzlera koji je izbio sam pred gol Hajduka, ali udarac je otišao pored vratnice.

U 47. minuti Begović je smirio jednu visoku loptu u kaznenom prostoru, ona je došla do Simčića koji ju je gurnuo od Bilića čiji je udarac od gostujućeg bloka promijenio smjer i završio u mreži Hajduka – 1:0. Već u idućoj minuti Bodetić je odlično potegnuo s dvadesetak metara, lopta je okrznula nekog iz obrane Hajduka i otišla u korner. Upravo je iz tog udarca iz kuta Galešić skrenuo loptu glavom, Begović se našao u sjajnoj situaciji na drugoj vratnici, ali njegov udarac iz blizine obranio je Silić.

U 57. minuti Bodetić je sjajnim potezom odigrao za Bilića koji se našao u odličnoj poziciji na 16 metara, ali udarac je otišao pored gola. Odlično otvaranje drugog dijela u kojem je Rijeka praktički mogla riješiti i pitanje pobjednika.

Iako je Hajduk polako ponovo preuzeo kontrolu Rijeka je dobro parirala, udarac Pusktasa (63′) i Domančića (71′) nisu bili precizni. I onda je uslijedilo zanimljivih pet minuta. Andre Franković, stoper Rijeke, koji je odigrao odličnu utakmicu morao je izaći iz igre nakon što je u jednom trenutku raskrvario usnicu. Stoper Rijeke vratio se u igru, ali je ponovo morao izaći jer se naknadno ponovo pojavilo krvarenje.

U trenucima kada je Rijeka imala igrača manje stigao je gol gostiju. Hrgović je ubacio, a Pukstas glavom matirao Tanjića – 1:1. U 77. minuti Galešić je odličnom reakcijom spriječio kontru Hajduka, minutu kasnije Pukstas je ponovo pokušao sa 16 metara.

Rijeka se probudila u završnici. Bristrić je primirio jednu dugu dijagonalu, uspio se okrenuti i pucati. Lopta se odbila, natrčao je Ricov i potegnuo iz prve, a udarac je otišao uz vratnicu. Bio je to signal za juniore Rijeku da mogu do pobjede. U 82. minuti Bodetić je sjajno ubacio s lijeve strane, Ricov je ostao sam pred golom, ali udarac je otišao pored gola.

Zadnje dvije prilike na utakmici pripale su Hajduku Hajduk. U 87. minuti Vrcić se okrenuo u 16 metara, Tanjić je zatvorio kut. Zadnja prilika stigla je u 90. minuti. Hrgović, Pukstas i Vrcić pucali su unutar jedne akcije iz odličnih pozicija, ali Tanjić je sačuvao svou mrežu za vrijedan bod.